Sportas

2018.01.12 01:19

Dakaras 2018: V. Žala ir B. Vanagas Bolivijoje – tarp 20 greičiausių

15min.lt, LRT.lt 2018.01.12 01:19

Dakaro ralis persikelia į Boliviją. Tūkstančiai aistruolių Peru palydėjo tolyn į Pietų Amerikos gilumą traukiančius sportininkus, tarp jų – ir tris lietuviškas komandas. Pirmasis iš lietuvių finišavo Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala nuo jo atsiliko kiek daugiau nei minute, o pirmais startavęs Antanas Juknevičius atsiliko nuo pirmaujančių komandų.

B. Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas išlaikė greitą tempą iki pat pabaigos. Finišą La Pase sportininkai pasiekė nuo lyderio atsilikę 26 min. 31 sek. ir būdami 14-oje vietoje.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis finišavo nuo lyderio atsilikę 42 min. 28 sek. Jei nebus sportininkų, pasiekusių finišą greičiau, jis šiame greičio ruože – 28-as. Sportininkas neslėpė, kad šiandien – ne jo diena, mat vakarykštę dieną jis pasigavo peršalimą, todėl į startą teko išvažiuoti turint temperatūros.

Finišą pasiekė ir Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Jiems nepavyko greičiu pralenkti „General Financing team Pitlane“ ekipažo – finišą „Agrorodeo“ pasiekė šiame greičio ruože būdama 17-oje vietoje.

„Peugeot“ komanda demonstruoja, kad puikiai moka važiuoti tiek smėliu, tiek žvyru. Šeštosios dienos greičio ruožą pirmasis įveikė ispanas Carlosas Sainzas. Jam visam greičio ruožui įveikti prireikė 2 val. 53 min. 30 sek.

Antroje vietoje liko jo komandos bičiulis Stephane`as Peterhanselis. Nuo kolegos jis atsiliko 4 min. 6 sek.

Trečioje vietoje – „Toyota“ žvaigždė Nasseras Al-Attiyahas. Jis nuo „Peugeot“ greičiausiojo atsilieka 5 min. 5 sek.