Sportas

2018.01.11 13:52

Lietuviai ruošiasi akrobatinio skraidymo šventei Kinijoje: bus naujovių

Akrobatinio skraidymo meistrai Robertas Noreika ir Algimantas Žentelis teigia besidžiaugiantys pernykščiu lietuvių pasirodymu Pasaulio akrobatinio skraidymo grupių čempionate Džengdžou mieste Kinijoje ir teigia ne mažiau norintys sudalyvauti ir panašioje aviacijos šventėje šiemet, kai prie pernykštės trijulės prisijungs naujas narys. 

Kairiojo sparno pilotas Algimantas Žentelis pabrėžia, kad akrobatinis skraidymas – sportas, reikalaujantis ilgo pasiruošimo – gal prireikti dešimtmečio ar net daugiau. Ypač grupinis skrydis reikalauja patyrusių pilotų patirties.

Pasak dešiniojo sparno piloto R. Noreikos, pernai vykusiame akrobatinio skraidymo čempionate komanda skrido trise, tačiau šiemet balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje vyksiančiame aviacijos renginyje prie jos prisijungs ketvirtas narys – Antanas Marčiukaitis, tad pasirodymas bus dar įdomesnis.

„Jis stovės rombo pozicijoje, grupė kokybiškai jau bus kitame lygyje, bus daugiau galimybių, ir žiūrovams manau irgi bus įdomiau žiūrėti į mus“, – sako dešiniojo sparno pilotas.

Anot R. Noreikos, treniruotės prieš renginį vyksta ir dabar, nepaisant žiemos orų. Vėliau lėktuvus reikės siųsti į Kiniją. Pasak piloto, tai gali užtrukti ir iki dviejų mėnesių.

Daugiau apie tai – įraše.