2018.01.10 20:23

Trys lietuvių ekipažai pateko į penktojo Dakaro ralio etapo greičiausiųjų 20-uką

ELTA 2018.01.10 20:23

Penktajame Dakaro ralio etape trečiadienį Lietuvos atstovai Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Toyota“), preliminariais duomenimis, užėmė 17-ąją vietą.

Etapą laimėjo čempiono titulą ginantis prancūzas Stephane`as Peterhanselis. Jis finišavo per 2 val. 51 min. 19 sek. Antrąją vietą užėmė olandas Bernhardas Ten Brinke („Toyota“, +4 min. 52 sek.), trečiąją - Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Ginielis de Villiersas („Toyota“, +12.47).

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 5 min. 14 sek.

Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas („Toyota“, +1:09.41) užėmė 18-ąją vietą, o Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno komanda („Toyota“, +1:12.06) - 20-ąją.

Šiame etape iš lenktynių pasitraukė praėjusių metų vicečempionas prancūzas Sebastianas Loebas („Peugeot“). Jo automobilis ne kartą buvo įstrigęs kopose, o vėliau S. Loebo šturmanas Danielis Elena gavo traumą ir nebegalėjo tęsti lenktynių.

Bendrojoje įskaitoje savo persvarą nuo artimiausių konkurentų dar labiau padidino S. Peterhanselis. Antrąją vietą užimantį ispaną Carlosą Sainzą („Peugeot“) jis lenkia 31 min. 16 sek.

Dar negalutiniais duomenimis, A. Juknevičius ir D. Vaičiulis (+6:19.00) užima 21-ąją poziciją, V. Žala ir S. Jurgelėnas (+6:22.10) - 22-ąją, o B. Vanagas ir S. Rozwadowskis, pagal oficialią lenktynių svetainę, gavo 24 val. baudos, todėl jo pozicija paaiškės finišavus visiems dalyviams.

Motociklų klasėje nugalėjo ispanas Joanas Barreda Bortas („Honda“). Antras buvo austras Matthiasas Walkneris (KTM), trečias – argentinietis Kevinas Benavidesas („Honda“).

Keturračių klasėje greičiausias buvo argentinietis Nicolas Cavigliasso („Yamaha“). Antrąją poziciją užėmė lenktynių lyderis čilietis Ignacio Casale („Yamaha“). Pagrindinis jo konkurentas rusas Sergejus Kariakinas po avarijos pasitraukė iš varžybų.