Naujienų srautas

Sportas2018.01.10 13:36

Šauktinių sąraše – du A. Sabonio sūnūs ir „Lietuvos ryto“ naujokas

15min.lt 2018.01.10 13:36

Domantas Sabonis tikrai gimęs po laiminga žvaigžde. Šįkart jaunasis krepšinio talentas išlošė ir šauktinių loterijoje. 21-erių „Indiana Pacers“ krepšininkas kartu su broliu Tautvydu buvo įtraukti į šauktinių sąrašą. Čia atsidūrė ir neseniai Klaipėdą į Vilnių iškeitęs „Lietuvos ryto“ naujokas Arnas Butkevičius.

Pagal įstatymą, tarnyba gali būti atidėta asmenims, kurie turi išskirtinių gabumų ir laimėjimų mokslo, meno, sporto ar kitose srityse bei savo veikla garsina Lietuvos vardą. Todėl mažai šansų, kad kuris nors iš jų iš tiesų atliks karinę tarnybą. Dokumentus, jog privalomosios pradinės tarnybos kariuomenėje negalėtų atlikti dėl karjeros užsienyje, dar užpernai pristatė Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio vidurinysis sūnus Tautvydas Sabonis.

Praėjusią vasarą vestuves atšokęs 25-erių krepšininkas į šauktinių sąrašus patenka jau trečią kartą. 25 metų krepšininkas visą karjeros dalį žaidė Ispanijoje, kur ir užaugo, nes šioje šalyje ilgai gyveno visa Sabonių šeima. T. Sabonis atstovauja Ispanijos 2-osios lygos Kasteljono komandai. 203 cm ūgio krepšininkas yra atstovavęs įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktinėms ir su bendražygiais, tarp kurių buvo ir J. Valančiūnas, laimėjęs svarbiausius titulus pasaulio ir Europos jaunimo pirmenybėse.

D. Sabonis įtrauktas 3715-uoju numeriu Kauno padalinyje. Jam šauktinių sąraše tai pirmasis kartas. Krepšinio federacijos prezidentas A. Sabonis jau yra pusiau juokais sakęs, kad visais būdais padės sūnui Tautvydui išvengti karinės tarnybos. Į sąrašą šiais metais pateko ir neseniai prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ prisijungęs Arnas Butkevičius, kuris 3572 numeriu šaukiamas Klaipėdos padalinyje.

2015 metais šauktinių sąraše buvo geriausias šalies tenisininkas Ričardas Berankis, Lietuvos futbolo rinktinės puolėjas Lukas Spalvis, pernai į olimpinę Lietuvos krepšinio rinktinę patekęs Marius Grigonis. 2016 metais – krepšininkai J. Valančiūnas, Gediminas Orelikas, Dovydas Redikas, o pernai – T. Sabonis ir plaukikas Simonas Bilis. Sportininkai patenka į šauktinių sąrašus, bet nė vienas garsus atletas nėra užsivilkęs kariškos uniformos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi