Sportas

2018.01.10 11:00

Garsų varžovą pranokęs R. Jokubaitis: norėjau išbandyti jėgas su LaMelo

ELTA 2018.01.10 11:00

Rokas Jokubaitis įsiveržė į svetimą vakarėlį ir pasiglemžė didžiąją dalį jo dėmesio. Kauno „Žalgirio-2“ įžaidėjas buvo neabejotinai geriausias krepšininkas per brolių Ballų debiutines rungtynes Lietuvoje, o pagyrimus jam žarstė ir fanai visame pasaulyje, ir mačą stebėję žurnalistai iš užsienio.

17-metis krepšininkas per 32 minutes pelnė 31 tašką, pataikydamas 10 iš 16 dvitaškių ir 3 iš 8 tritaškių. Jis ant savo pečių tempė iš 16–17 metų krepšininkų sudarytą komandą, besivaržiusią su Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaidžiančia Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda.

Nors jaunieji žalgiriečiai mačą pralaimėjo 80:90, R. Jokubaitis dėl to pernelyg krimstis tikrai neturėtų.

„Norėjau išbandyti jėgas, ypač su LaMelo, – po dvikovos prisipažino „Žalgirio-2“ įžaidėjas. – Jis paliko gerą įspūdį. Fanai po LaMelo perdavimų užkeldavo emocijas, tai norėjosi parodyti kažką įspūdingiau“.

Tas įspūdingiau tai buvo dėjimas mačo pabaigoje, kuris, anot paties krepšininko, jam buvo pirmasis, atliktas per rungtynes.

R. Jokubaitis pademonstravo užtikrintą puolimą, siųsdamas kamuolius į krepšį tiek iš vidutinio nuotolio, tiek iš baudos aikštelės, tiek iš tolimesnių distancijų. Taip jis vienas pats surinko daugiau taškų nei abu garsieji broliai kartu sudėjus.

16-metis LaMelo laikomas vienu talentingiausių savo pozicijos krepšininkų JAV, o tai jis patvirtino pirmose rungtynėse Lietuvoje pelnydamas 10 taškų ir atlikdamas 9 rezultatyvius perdavimus. Kai kurie iš jų įsiminė ir R. Jokubaičiui.

„Išties įspūdingi perdavimai. Ypač paliko įspūdį perdavimas greitoje atakoje per nugarą“, – sakė R. Jokubaitis.

BNS nuotr.

„Matosi, kad abu broliai susižaidę, – tęsė jaunasis krepšininkas. – Gal labiau žiūri į puolimą, gynyboje truputį patingėdavo, bet jeigu jie stengsis, manau tikrai susižais su „Vytauto“ komanda ir turėtų būti gerai“.

Rungtynės iš Prienų buvo matomos visame pasaulyje. Jas tiesiogiai transliavo feisbuke, o žiūrovų skaičius vienu metu viršijo 130 tūkst. Šiuo metu dvikovos įrašas peržiūrėtas jau 2,2 mln. kartų

„Žalgirio-2“ komanda buvo sudaryta iš Nacionalinės krepšinio lygoje (NKL) pirmenybėse žaidžiančių krepšininkų. R. Jokubaitis yra pagrindinis Kauno klubo atakų organizatorius ir antrose pagal pajėgumą šalies pirmenybėse aikštėje praleidžia vidutiniškai po 24 minutes, pelno po 9,4 taško, atlieka po 4,7 rezultatyvaus perdavimo ir atkovoja po 2,6 kamuolio.

Į „Žalgirio“ sistemą jis persikėlė šią vasarą, o prieš tai treniravosi Klaipėdoje. Čia jis atsidūrė paauglystėje persikėlęs iš Mažeikių, kuriuose gimė ir užaugo.

R. Jokubaičio tėtis yra buvęs LKL žaidėjas Aivaras Jokubaitis.

„Jis manęs nenustebino, žinau, kad gali taip žaisti, – apie savo auklėtinio žaidimą kalbėjo „Žalgirio-2“ vyriausiasis treneris Tomas Masiulis. – NKL žaidžia pirmą sezoną, bet valdo komandą, jo rankose dažnai yra kamuolys ir nuo Roko daug kas priklauso. Žinau, kad jis ir toliau stengsis bei nesustos“.

Antradienį Prienuose R. Jokubaitis apie save pranešė tiems, kurie apie jį dar nebuvo girdėję, o dėl solidaus jaunojo įžaidėjo pasirodymo aikčiojo ir mačą stebėję ESPN žurnalistai.

„Nebūčiau nustebęs, jeigu 17-metis „Žalgirio“ įžaidėjas Rokas Jokubaitis ateityje taptų geriausiu NBA žaidėju iš antradienį rungtyniavusių krepšininkų. Superaukštas meistriškumo lygis ir uoslė žaidimui. Jis tampa vis geresniu kas kartą, kai jį pamatau“, – rašė jaunuosius talentus vertinantis Mike`as Schmitzas.

„Man patinka šis „Žalgirio“ vaikis – R. Jokubaitis. Tikrai talentingas ir subrendęs gynėjas, kuris, atrodo, priima vien tik teisingus sprendimus. Mačiau jį vakar treniruotėje ir dabar rungtynėse. Jam tik 17 metų“, – įspūdžiais „Twitter“ tinkle dalijosi kitas ESPN žurnalistas Jeffas Goodmanas.

Aikštėje ryškūs buvo ir kiti NKL žaidėjai. Martynas Arlauskas pelnė 14 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, Erikas Venskus surinko 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, o iš Molėtų „Ežerūno“ pasiskolintas Arnas Adomavičius surinko 12 taškų.