Naujienų srautas

Sportas2018.01.09 09:24

Ketvirta Dakaro ralio diena: prie starto linijos stos ne po vieną, pirmas – A. Juknevičius

Ketvirtoji Dakaro ralio diena neabejotinai bus įsimintiniausia žiūrovams, tačiau sportininkams – viena sunkesnių. Pirmą kartą ralio istorijoje lenktynes pradės motociklininkai, išsirikiavę po 15 vienoje eilėje Ramiojo vandenyno pakrantėje, kur numatytas ketvirtojo ralio greičio ruožo startas.

Jei motociklininkai startuos po 15 vienoje eilėje, automobilių ir sunkvežimių vairuotojai startuos išrikiuoti po keturis. Tiesa, su šiokiais tokiais niuansais, kaip atskleidė 15min Gazas žurnalistas Žilvinas Pekarskas, stebintis Dakaro ralį Pietų Amerikoje. Tik pirmi 20 greičiausių automobilių, išrikiuotų po 4, bus paleidžiami kas 10 minučių. Nuo 20-ojo automobilio kiekvienas ketvertukas startuos kas 4 minutes.

Ramiojo vandenyno pakrante lenktynininkai važiuos apie 50 kilometrų, vėliau leisis į kopas, kurios tęsis kone 100 km, o tuomet – kils į akmenuotas aukštikalnes. Organizatoriai trasą sudarė taip, kad sportininkams teks pakilti net į 2 km aukštį.

Šis etapas, sakoma, taps pasiruošimu jau po poros dienų laukiančioms Bolivijos aukštikalnėms. Iš viso San Chuan de Markona-San Chuan de Markona greičio ruožas tęsis 330 km. Kol kas tai ilgiausias greičio ruožas, kurį reikėjo įveikti Dakaro sportininkams. Bendra dienos rida vos ilgesnė – 444 km.

Pirmasis starte – vėl A. Juknevičius Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas iš Lietuvai atstovaujančių sportininkų – greičiausias ir stabiliausias. Natūralu, kad antrą dieną iš eilės jiems finišą pasiekiant pirmiesiems ir demonstruojant geriausią laiką, numatomas ir anksčiausias startas.

Tad A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio „Craft Bearings“ komanda iš bivako Lietuvos laiku pajuda – 14 val. 49 min. Iki starto vietos visiems lenktynininkams skirtas nuvažiuoti laikas – 1 val. 55 min., tad komanda Lietuvos laiku startuoja 16 val. 44 min. Kartu su jais stovyklą paliks ir ir Marco Bulacia – Bolivijos sportininkas, Dakarą įveikti mėginantis su „Ford Ranger“ automobiliu, taip pat Carlosas Sousa, priklausantis „Renault Duster Team“ komandai ir į priekį lekiantis su „Renault Duster“ bolidu. Dar vienas starto rikiuotės narys – prancūzas Jerome`as Pelichetas, vairuojantis taip pat „Toyota Hilux Overdrive“.

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis Lietuvos laiku iš bivako išvažiuoja 14 val. 53 min. Prie starto linijos sportininkai Lietuvos laiku stos 16 val. 48 min. Jie, kaip ir kolegos, taip pat pajuda su dar trimis kitais sportininkais: kinu Yongu Zhou ir argentiniečiu Migueliu Alejandro Yacopiniu, kurie abu sėdės prie „Toyota Hilux“ vairo, ir Carlosu Juanu Ramosu Uribe iš Peru, kuris sėdės prie „Can-Am“ markės motobagio vairo. Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas Lietuvos laiku iš bivako išvažiuoja 15 val. 01 min., o prie starto linijos stos 16 val. 56 min. Tiesa, kol kas nėra aišku, kurie trys kiti ekipažai startuos kartu su lietuviu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi