Sportas

2018.01.08 16:56

Vilniaus „Žalgiris“ praskleidė ateinančio sezono uždangą: papildė du naujokai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.08 16:56

Be Lietuvos čempiono ir taurės laimėtojo titulų praėjusiais metais likęs ir 14-os iš eilės iškovotų trofėjų seriją nutraukęs Vilniaus „Žalgiris“ pradėjo pasirengimą naujam sezonui. Naujasis vilniečių vyriausiasis treneris Aurelijus Skarbalius į pirmąją treniruotę pakvietė 16 futbolininkų, tarp kurių du naujokai – brazilas Marquinhos ir serbas Marko Tomičius. Šiuo metu vedamos derybos su dar trimis žaidėjais užsieniečiais.

„Vertiname šiuos metus kaip šansą, kuriuo privalome pasinaudoti. Todėl ir yra dėliojama komanda. Kartu su sporto direktoriumi vyriausiasis treneris dirba labai daug, rinkdamas ją tokią, kuri galėtų pasiekti aukščiausius tikslus su pretenzija pasibelsti į (Europos Lygos – LRT.lt) grupių etapo dalis“, – apie komandos tikslus spaudos konferencijoje kalbėjo Vilniaus „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Tuo metu A. Skarbalius teigė, kad ateinantį sezoną daugiau šansų turėtų gauti ir klubo jaunimas.

„Mes bandysime surinkti komandą, kuri kovotų dėl čempionų titulo – tai yra mums svarbiausia. Ir kuri sudarytų kasdienę terpę visiems lietuviams tobulėti, ypatingai jauniems lietuviams tobulėti“, – sakė Vilniaus „Žalgirio“ vyriausiasis treneris.

Trejų metų sutartį su „Žalgiriu“ sudaręs, Danijoje trenerio patirties įgijęs Aurelijus Skarbalius teigė, jog klube sieks įdiegti išskirtinį, tačiau lankstų žaidimo braižą.

„Lietuvoje kaip ir gal, kai nori savo braižą turėti. Kai tu žaidi Europoje, susitinkant su tais priešininkais, kurie yra lygiaverčiai arba net stipresni, reikia priimti tą iššūkį, kad kartais net norėdamas, turėdamas savo braižą, tu turi kažkiek prisitaikyti, norėdamas būti gudriu. Tad gal aš taip pasakysiu, mano filosofija – būti pragmatiku“, – teigė A. Skarbalius.

Sekdamas daugumos Europos futbolo klubų ir Lietuvos nacionalinės rinktinės pavyzdžiu, Vilniaus „Žalgiris“ tapo pirmąja šalies komanda, treniruočių procesui pasitelkusia modernią vaizdo analizės technologiją.

„Mes norime filmuoti visas treniruotes ir rungtynes. Iš to, pagal mūsų pasirinktas temas, daryti analizę ir pateikti tiek patiems žaidėjams, tiek treneriams, kas mums pavyko, kas nepavyko. Tai yra mūsų pačių, trenerių darbo kontrolė“, – mano strategas.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pirmąsias tris savaites sezonui rengsis Vilniuje, o sausio pabaigoje treniruotės persikels į Turkiją.

fkzalgiris.lt nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.