Sportas

2018.01.08 12:34

Vyras, kaltinamas išpuoliu prieš „Borussia Dortmund“ autobusą, prisipažino

ELTA2018.01.08 12:34

Vokietijos gyventojas Sergejus V., kaltinamas trijų sprogimų prie futbolo klubo „Borussia Dortmund“ autobuso organizavimu, teisme davė prisipažįstamuosius parodymus. Tai pirmadienį pranešė naujienų agentūra DPA.

„Aš labai gailiuosi dėl to, ką padariau“, – cituoja žiniasklaida 28 metų vyro žodžius. Pasak teisiamojo, jis nemanė, kad sprogimai sukels grėsmę futbolininkams.

Pasak tyrėjų, vyras norėjo pasipelnyti. Sergejus V. tikėjosi sprogimais išprovokuoti futbolo klubo akcijų vertės kritimą ir uždirbti iki 500 tūkstančių eurų.

Kaip anksčiau pranešė leidinys „Spiegel“, Sergejus V., iš visko sprendžiant, be autobuso su „Borussia Dortmund“ žaidėjais, galvojo ir apie kitus taikinius, pavyzdžiui, funikulierius. Jis internete ieškojo informacijos apie lyninių keltuvų operatorius, tokius kaip „Bergbahnen Engelberg-Truebsee Tiflis AG“ ir „Karwendelbahn AG“, ir jų vertybinius popierius. Tokie veiksmai leidžia daryti išvadą, kad vyras „rinkosi naują taikinį, kad uždirbtų iš akcijų kainos kritimo“, mano prokurorai. Savo išpuolius Sergejus V. norėjo pateikti kaip teroro aktus, įvykdytus teroristinės „Islamo valstybės“ grupuotės narių.

Manoma, kad nuosprendis bus paskelbtas ne anksčiau kaip ateinančių metų pavasarį.

Balandžio 11 d. trys sprogstamieji įtaisai sprogo prie futbolo klubo „Borussia Dortmund“ autobuso. Per sprogimus buvo sužeistas Dortmundo komandos žaidėjas Marcas Bartra. Incidento vietoje buvo rasti trys laiškai, kuriuos esą parašė radikalūs islamistai, prisiimantys atsakomybę už sprogimus. Prokuratūros nuomone, Sergejus V. veikė vienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt