Sportas

2018.01.08 09:39

Dakaro ralyje B. Bardausko laukia etapas, kurio skaičiaus geriau neprisiminti

LRT.lt2018.01.08 09:39

Trečioji Dakaro ralio diena bus ne ką lengvesnė visiems lenktynių dalyviams. Vienintelis motociklininkas iš mūsų šalies Balys Bardauskas antrąjį etapą baigė 120-asis, o tai leido jam bendroje įskaitoje pakilti iš 126-osios į 122-ąją vietą. Nuo lyderio ispano Joano Barredos Borto lietuvis atsilieka daugiau kaip penkiomis valandomis, teigiama pranešime spaudai. 

„Antrasis etapas galėjo susiklostyti dar geriau, bet Balys daugiau kaip valandą mėgino padėti į bėdą patekusiam amerikiečių motociklininkui, 51-erių metų Billui Congeriui“, – pasakojo B. Bardausko komandos „Perkūnas Team“ vadovas Carlosas Brebbia.

Paties B. Bardausko pasakojimu, niekas iš kitų varžybų dalyvių nesustojo amerikiečiui pagelbėti.

„Turint galvoje, kad B. Bardauskas nesiekia žūtbūtinių rezultatų, jis džiaugiasi, jog galėjo padėti kolegai. Nesvarbu, kad prarado apie 10 pozicijų. Ne tai svarbiausia“, – pabrėžė C. Brebbia.

B. Bardauskas mėgino kelis kartus tempti B. Congerio motociklą, tačiau galiausiai trūko trosas. Lietuvis iškvietė techninę pagalbą ir tęsė ralį.

„Perkūnas Team“ vadovas C. Brebbia taip pat pateikė trečiosios dienos trasos analizę. Šis etapas bus ne ką lengvesnis už praėjusįjį. Jį B. Bardauskas pradės apie 13 val. 45 min. Lietuvos laiku.

Primename, kad 2009 m. trečiasis Dakaro ralio etapas B. Bardauskui buvo labai nesėkmingas. Jame sportininkas krito ir susilaužė abi rankas. Didelių valios pastangų dėka ir malšindamas skausmą vaistais jis įveikė dar tris etapus ir tik septintajame nutraukė savo pasirodymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.