Sportas

2015.02.14 17:32

Moterys futbolo aikštėje galės pasirodyti su hidžabais

LRT.lt 2015.02.14 17:32

Futbolo vadovai sutiko panaikinti draudimą moterims per rungtynes dėvėti hidžabus. Tai atvers kelią daugelio musulmoniškų šalių komandoms dalyvauti aukščiausio lygio varžybose.

Futbolo vadovai sutiko panaikinti draudimą moterims per rungtynes dėvėti hidžabus. Tai atvers kelią daugelio musulmoniškų šalių komandoms dalyvauti aukščiausio lygio varžybose.

Iki šiol žaidėjoms buvo draudžiama dėvėti galvos apdangalus aukščiausio lygio varžybose dėl saugumo priežasčių ir religinių pagrindų. Kritikai tvirtino, kad toks draudimas skatina nelygybę populiariausioje pasaulyje sporto šakoje.

Tačiau pokyčiai Tarptautinės futbolo asociacijos valdybos (IFAB) nuostatose ėmė ryškėti jau pernai, kai nuspręsta, jog hidžabas yra kultūrinis, o ne religinis simbolis.

Kovą IFAB, futbolo taisykles nustatinėjanti institucija, pasisakė esanti už tai, kad futbolininkėms būtų leidžiama dėvėti hidžabus per FIFA rengiamas varžybas.

Draudimą panaikinti buvo raginama dar 2007 metais, kai 11-metei mergaitei Kanadoje dėl saugumo priežasčių nebuvo leista dėvėti galvos apdangalo.

2011 metais Irano komanda buvo diskvalifikuota už tai, kad atsisakė nusiimti hidžabus, likus vos kelioms akimirkoms iki 2012 Olimpinio atrakos turnyro antrųjų rungtynių su Jordanija pradžios.

Šis sprendimas sukėlė pasipiktinimą Irane, o šalies prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas apkaltino FIFA elgiantis kaip diktatoriai ar kolonizatoriai

Alexas Soosay, Azijos futbolo konfederacijos generalinis sekretorius, teigė, kad Malaizijos, kurioje daugumą sudaro musulmonai, sostinėje Kvala Lumpūre įsikūrusi konfederacija sveikina sprendimą draudimą panaikinti.

„Tai gera žinia mums. Tai bus naudinga bendruomenei. Tai bus į gera musulmonų bendruomenei“, – teigė jis ir pridūrė, kad Vidurio Rytų ir kitos musulmoniškos šalys daug prisidėjo prie futbolo plėtros.

Konfederacijos vadovas Zhangas Jilongas draudimą panaikinti ragino dar sausio pabaigoje, teigdamas, kad naujo dizaino hidžabai gali padėti apsisaugoti nuo kaklo traumų.

Malaizijos futbolo asociacijos atstovai teigė, kad šios šalies rinktinėje žaidžiančios moterys galvos apdangalų nedėvi, tad šis sprendimas jų tiesiogiai nepaveiks.

Pagal islamo drovumo ir abiejų lyčių bendravimo taisykles hidžabus dėvi subrendusios moterys.

Anot FIFA, visame pasaulyje futbolą žaidžia daugiau kaip 29 mln. moterų ir mergaičių.