Sportas

2018.01.07 15:40

Antrasis Dakaro ralio etapas: lietuvių laukia nauji išbandymai

ELTA, DELFI.lt, LRT.lt 2018.01.07 15:40

Sekmadienį Dakaro ralio dalyviai tęsia savo pasirodymą jubiliejinėse 40-osiose maratoninėse varžybose. Antrajame etape sportininkai iš Pisko per smėlynus važiuoja kilpa ir nakčiai sugrįš į tą patį bivuaką. Iš viso jiems reikės įveikti 278 kilometrus, iš kurių įskaitiniai bus 267 km.

Anot organizatorių, beveik 90 procentų šio etapo driekiasi bekelėje ir kopose, o daugiausiai iššūkių laukia šturmanų – šiandien pirmieji į trasą išvažiuos ne motociklai, kaip įprasta, bet būtent automobiliai. Dėl to jų ekipažai negalės sekti motociklininkų paliktomis vėžėmis ir turės orientuotis tik patys.

Automobiliai šiandien pajudėjo neįprastai anksti – 13 val. Pirmieji iš lietuvių startuos Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Puikiai šeštadienį pasirodžiusi „Agrorodeo“ komanda pajudėjo iš dvidešimtos pozicijos 13.47 val. Lygiai 14 val. iš 36-os pozicijos kovą tęsia Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu, o 14.04:30 val. 44-as antrąjį etapą pradėjo Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio tandemas.

B.Vanagui ir šturmanui S.Rozwadowskiui pirmasis etapas susiklostė ne itin sėkmingai. Likus 2 km iki finišo, „General Financing Pitlane“ automobilis tiesiog sustojo. Kaip pasakojo pat B. Vanagas, iškilo problemų dėl degalų tiekimo. Komanda finišo tik 82-oje vietoje.

Tačiau teisėjai, atsižvelgdami į komandos rezultatus bei keliamą pavojų, kai greitesni sportininkai startuoja iš rikiuotės galo, pakėlė B. Vanago ekipažą iki 36 starto pozicijos.

Motociklų pilotams numatomas starto laikas – 15.34 val. mūsų šalies laiku. Vienintelis motociklininkas iš Lietuvos Balys Bardauskas į trasą išvažiuos 17.04:30 val., 163-as tarp kartu startuojančių motociklų ir keturračių. Trečiame etape pirmadienį sportininkai važiuos 502 kilometrus iš Pisko į San Chuaną de Markoną. Greičio ruožo ilgis – 295 kilometrai, jis numatytas nuo pat maršruto pradžios.

Keturiolikos etapų ralis finišuos sausio 20-ąją Kordoboje (Argentina).