Sportas

2018.01.06 19:10

Nuo Dakaro starto podiumo A. Juknevičius sveikino ir lietuvius ir perujiečius

LRT.lt 2018.01.06 19:10

Startuoja jubiliejinis Dakaro ralis – 10 kartą Pietų Amerikoje ir 40 istorijoje rengiamos sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis vadinamas maratonas šįkart starto švente džiugino Peru sostinės Limos gyventojus. 9 kartą šiose pragaro varžybose startuojantis Antanas Juknevičius ant starto podiumo ne tik tradiciškai išskleidė lietuvišką Vytį, tačiau nustebino vietinius demonstruodamas Peru nacionalinės futbolo komandos marškinėlius ir susilaukė garsių palaikymo šūksnių.  

„Aktyviai neseku kitų sporto šakų, bet tai, kad Peru yra futbolo šalis – aišku bet kuriam atvykusiam į šalį. Praėjusiais metais Peru pirmą kartą po 36 metų iškovojo kelialapį į 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionatą ir jiems tai prilygsta nacionalinei šventei, taigi nusprendėme pasveikinti ir šių metų Dakaro starto šeimininkus,“ – iškart po starto podiumo kalbėjo „CRAFT Bearings“ lenktynininkas Antanas Juknevičius. „Dabar judame pirmo greičio ruožo link. Strategija paprasta – 31 km yra miniatiūrinė atkarpa palyginus su tuo, kas laukia artimiausias 14 dienų, todėl čia prisižaisti nereiktų – važiuosime su galva.“

Iškart po podiumo lenktynininkai patraukė Ramiojo Vandenyno pakrante pirmojo etapo link. 100 proc. Smėlynais padengta pirmojo etapo trasa taps tikru kovų lauku sportininkams, kurie sieks pasigerinti startines pozicijas prieš ilgesnius ralio ruožus.