Sportas

2018.01.05 23:27

Priekaištų V. Micičiui turėjęs Š. Jasikevičius: „Čia atvažiuoji dirbti, o ne pasimatyti su šeima“

Mathiasas Lessortas trečiajame kėlinyje krestelėjo „Žalgirio“ krepšį dėjimu, kuomet „Crvena Zvezda“ kilo į lemiamą šturmą. Šarūnas Jasikevičius minutės pertraukėlės neprašė, laukdamas šanso ją panaudoti svarbesniu metu antroje rungtynių dalyje.

Vis dėlto tokio ekstra šanso Belgrade nebuvo. Audringai raudonai baltų aistruolių jūros palaikoma „Crvena Zvezda“ ketvirtame kėlinyje jau mėgavosi dviženkle persvara, o „Žalgirio“ penkių pergalių serija buvo baigta.

„Nesusitvarkėme su atmosfera ir su varžovų fiziškumu. Tai, ką buvome susigalvoję, daug ko nepadarėme. Tokioje atmosferoje komandą turi vesti įžaidėjai, jie turi eiti su kamuoliu ten, kuri ir turi eiti. Šiandien to nebuvo. Pasigedome šaltos galvos ir geresnių sprendimų. Fiziškai kažkiek sustovėjome, bet protiškai pridarėme tiek klaidų… Tai šiek tiek yra logiška, nes reikia suprasti, kad kai kuriuo krepšininkai tokioje atmosferoje žaidė pirmąjį kartą, o tai daro savo. Ką jau „Crvena Zvezda“ turi, tai puikius fanus.

Iš kitos pusės – prasideda antrasis ratas ir žaidėjai turi suprasti, kad viskas bus visai kitaip. Pakartosiu, ką jau pernai kartojau – žiniasklaida rašo labai gerai, bet nuo reikia atsiriboti. Esame normalioje situacijoje, bet šioje Eurolygoje viskas gali greitai pasikeisti, ypač tuomet, kai ateina dvigubos savaitės. Mes turime eiti po truputį ir išlikti ant žemės. Šiandien stengėmės nuteikti, bet žmonėms reikia tai patirti. Bus gera pamoka“, – pasakojo Šaras.

– Tik 4 atkovoti kamuoliai puolime iliustruoja agresyvumo stoką?

– Gali būti. Tą patį galvojome. Bet ne tame esmė. Prametėme labai daug metimų ir galėjome žaisti. Pavyzdžiui, iš centrų nė vienas neatkovojo nė vieno kamuolio. Kai kurie čia žaidė pirmą kartą ir OK.

– Beno Udrihas debiutavo komandoje. Kaip vertinate jo pasirodymą?

– Nenorėjau rizikuoti antroje pusėje jį išleisti, norėjau žaisti su tais, kurie komandą žino. Mums trūko pataikymo, todėl norėjau žaisti su Kevinu ir Artūru. O Udrihui dabar reikia patirti rungtynių ir treniruočių procesą, visą tai praeiti.

– Kiek buvo netikėti trys Davido tritaškiai?

– Aišku, kad netikėti. Jie varžovams sukūrė 10 taškų pranašumą, su kuriais mums buvo sunku sugrįžti. Bet ir iki to mes žaidėme ne taip, kaip buvome susitarę. Jeigu nesusiginame, tai nepataikome ir puolime. Tokia yra krepšinio logika.

– Pirmoje pusėje mestos tik 4 baudas. Tai taip pat paaiškinama agresyvumo stoka?

– Manau, kad taip. Antroje pusėje išsilygino švilpukai. Negalime pykti ant teisėjavimo. Manau, kad neatlaikėme šios atmosferos.

– Kaip galima apibūdinti Vasilije Micičiaus žaidimą?

– Manau, kad jam tai bus pamoka, kaip sugrįžti į savo mėgstamą komandą ir žaisti. Aš prisimenu, kad man su „Žalgiriu“ visada buvo sunkiausios rungtynės. Aš tai aiškinu tuo, kad jam yra 23 metai. Reikia suprasti, kad čia atvažiuoji dirbti, o ne pasimatyti su šeima. Šeimą jis matė jau per Naujuosius metus. Reikia tai praeiti.

– Kodėl Jankūnas žaidė taip trumpai?

– Kažkas nutiko su kirkšnimi. Tokie dalykai nepadeda, bet tai turi kompensuoti kiti žmonės. To jie nepadarė. Jeigu kažkas mano, kad mus visada ištemps Kevinas ir Paulius, tai klysta.