Sportas

2018.01.04 20:46

Į Peru atvykęs B. Vanagas: apėmė de javu jausmas, bet dabar ne laikas emocijoms

LRT.lt2018.01.04 20:46

Benediktas Vanagas su šturmanu Sebastianu Rozwadowskiu ir kita komandos dalimi jau darbuojasi pirmajame šių metų Dakaro bivake. Vos atvykęs į Limą, lenktynininkas neslėpė, kad prieš šį startą, jau šeštąjį per jo karjerą, sukilo daug prisiminimų. Būtent čia prasidėjo jo odisėja Dakare.

„Apėmė de javu jausmas. Pirmasis mano Dakaras vyko Peru, paskui penkerius metus šios šalies nebuvo ralio žemėlapyje, o dabar mes vėl esame čia. Lėktuvu leidžiantis į Limą, pamačiau tuos pačius vaizdus. Tuomet savo priešininko mes stipriai neįvertinome – vos išgyvenome, gavome labai daug vertingų pamokų, patyrėme begalę emocijų. Dabar patirties gerokai daugiau ir kur kas ramiau viduje“, – kalbėjo B. Vanagas.

Vis dėlto jis pirmiausiai koncentruojasi į priešakyje laukiančius darbus, kuriems buvo ilgai ir atkakliai ruoštasi, o emocijas kol kas stengiasi palikti nuošalyje, esą jų dar prireiks vėliau. Didžiulę bei įvairialypę patirtį sukaupęs sportininkas pripažįsta, jog komanda – gyvas organizmas ir čia neišvengiamos įvairios nuotaikos, bet tai irgi yra neatsiejama Dakaro dalis.

„Sveiki sugrįžę į namus! – šypsodamasis savo komandos narius pasveikino lenktynininkas, pakvietęs visus pirmajam ekipos susitikimui. – Labai smagu matyti visą komandą. Prasideda ūkiniai reikalai. Paruošėme telefonus vietiniam ryšiui ir imamės darbo su technikais. Šiandien laukia Vyčio klijavimas ir daug kitų reikalų – būsime tikrai užsiėmę.“

Netrukus po atvykimo „General Financing team Pitlane“ stovyklą aplankė Lietuvos garbės konsulas Peru Eduardo Paškevičius Velarde. Jis Benediktui pasakojo dažniausiai lietuvius sutinkantis tuomet, kai jiems reikia pagalbos praradus asmens dokumentus ar susidūrus su teisėsauga, todėl šįkart galimybę susipažinti su Dakaro dalyviais iš Lietuvos jis prilygino išsipildžiusiai svajonei.

„Linkiu kad nepasikartotų pernykštė nesėkmė. Būkite nors ir paskutiniai, bet pasiekite finišą. Aš tikrai būsiu laimingas. Tačiau tikiu, kad jūs būsite tarp lyderių“, – kalbėjo svečias.

Kartu su B. Vanagu savo būsimą alinančio darbo vietą „Toyota Hilux Gazoo Racing“ bolide apžiūrėjo ir šturmanas iš Lenkijos S. Rozwadowskis, su nekantrumu laukiantis savo trečiojo starto Dakare: „Kelionės tikslas pagaliau pasiektas. Vos įvažiavęs į bivaką, pamatęs gausybę dalyvių, technikos, pajutau tą ypatingą atmosferą, kuri yra tiesiog neįtikėtina. Apėmė nuostabus jausmas, sutikau daug bičiulių lenkų. Tikrai tikiuosi sėkmingo ralio.“

Penktadienį ryte ekipažas pajudės į administracinę ir techninę komisijas, po kurių jų pilotuojamas „Black Hawk“ bolidas stos į uždarą parką greta kitų varžovų technikos ir lauks starto šeštadienį. Čia prie automobilio nepateks nė vienas komandos narys. Taigi ketvirtadienis – paskutinė diena pabaigti visus pasiruošimo darbus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.