Sportas

2013.06.17 10:48

A. Paulauskas: „Jeigu neturėsime Eurolygos komandos, nieko nebus“

Jauniausią sudėtį surinkusi Lietuvos moterų rinktinė Europos krepšinio čempionate neiškopė į antrąjį pirmenybių etapą ir galutinėje įskaitoje pasidalys vos 13–16 vietas.

Jauniausią sudėtį surinkusi Lietuvos moterų rinktinė Europos krepšinio čempionate neiškopė į antrąjį pirmenybių etapą ir galutinėje įskaitoje pasidalys vos 13–16 vietas.

Nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas mano, kad šių metų rinktinės rezultatai atspindi tendencijas. Šį sezoną mūsų šalis turėjo vietą Eurolygoje, tačiau dėl finansų stokos komandos į elitinį turnyrą nedelegavo.

„Pasižiūrėkime, kur rungtyniauja kitų šalių krepšininkės, ir kur mūsiškės. Eurolygos patirties šį sezoną ragavo vos dvi žaidėjos. Reikia suburti komandą, žaisti Eurolygoje ir Europos taurių turnyruose, o mes nieko neturime. Nieko. Mūsų rinktinės krepšininkės per sezoną sužaidė vos 6 tarptautines rungtynes. Ir tai, tik grupės varžybose, nes į antrąjį etapą nepateko. Jeigu neturėsime komandos Eurolygoje ir Europos taurės turnyre, nieko nebus“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pareiškė A. Paulauskas.

Pirmadienį jo auklėtinės žais paskutines Europos čempionato rungtynes su Baltarusijos nacionaline komanda. Po jų mūsiškės keliaus namo ir pradės kaip niekada ilgas atostogas.

Panašiomis krepšininkės džiaugėsi tik prieš dešimtmetį, kai apskritai nepateko į Europos čempionato finalinį etapą. Kitomis vasaromis mūsų šalies rinktinė Senojo žemyno pirmenybėse pasirodydavo kur kas geriau.

– Treneri, ar likote labai nusivylęs rezultatu? – „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė A. Paulausko.

– Aišku, esu nusivylęs, tačiau man gaila merginų. Jos bijo pačios savęs. Jeigu rungtyniautų drąsiau, tikrai galėtų kovoti ir su čekėmis, ir su kroatėmis. Jos stengiasi, tačiau šiandien dar nemoka ir nesugeba. Neturi patirties ir akys tampa pilnos baimės.

– Kodėl kitos komandos turi patirties, o mūsų komandai jos trūksta?

– Pasižiūrėkime, kur rungtyniauja kitų šalių krepšininkės, ir kur mūsų rinktinė. Eurolygos patirties šį sezoną ragavo vienintelė Giedrė Paugaitė. Kur kitos žaidžia? Aukštesnėje lygoje merginos nerungtyniauja. Be to, jos jaunos ir turi subręsti. Mes su tuomete „Lietuvos telekomo“ komanda taip pat pradėjome kovas Eurolygoje pralaimėdamos 40-ies taškų skirtumu Brno miesto komandai iš Čekijos. Tačiau vėliau nugalėjome ir Brno, ir Valensjeno ekipas. Bet norint tai padaryti reikia patirties. Reikia suburti komandą, žaisti Eurolygoje ir Europos taurių turnyruose. O mes nieko neturime. Nieko. Mūsų rinktinės krepšininkės per sezoną sužaidė vos 6 tarptautines rungtynes. Ir tai, tik grupės varžybose, nes į antrąjį etapą nepateko. Jeigu neturėsime komandos Eurolygoje ir Europos taurės turnyre, nieko nebus. Nebent geras krepšininkes parduosime užsienio klubams... Tačiau šiandien neturime ką pardavinėti.

– Ar iš šio čempionato galima įžvelgti ką nors teigiamo?

– Be abejo. Ir juos matyti reikia. Karjerą rinktinėje jau baigusios veteranės Agnė Abromaitė ir Rima Valentienė 1998 metais taip pat dalyvavo turnyre Prancūzijoje, tačiau pralaimėdavome po 40 taškų tiek Čekijos, tiek Lenkijos nacionalinėms komandoms. Tačiau 2001 metais jos sužibo Europos čempionate, o 2005 metais buvo pagrindinės rinktinės žaidėjos. Viskam reikia laiko ir sistemos. Jeigu jos nebus – nieko nepasieksime.

– Ar žaisti rinktinėje atsisakiusios Sandra Linkevičienė, Aušra Bimbaitė ir Eglė Šulčiūtė būtų jai labai padėjusios?

– Be abejo. Šiandien matėme, kad Čekijos krepšininkėms šiek tiek labiau užspaudus mūsų gynėjas jos negalėjo nunešti kamuolio nei Gintarei Petronytei, nei Paugaitei. Jos susikurdavo progas tik pačios atkovojusios kamuolius. Čekės jas gerai dengė, tačiau jeigu Petronytė ir Paugaitė būtų gavusios daugiau perdavimų, būtume žaidę kitaip. Tačiau mes nepavarome kamuolio, varžovėms pradėjus kiečiau gintis mes pametame ir prarandame kamuolius... Va taip ir yra. Už vieną muštą dešimt nemuštų duoda.

– Šiandien Europos čempionate debiutavo Monika Grigalauskytė ir Eglė Šikšniūtė. Rytoj joms taip pat suteiksite minučių aikštėje?

– Manau, kad dabar reikia kelti sau uždavinius leisti pažaisti toms merginoms, kurios rinktinės garbę gins ateityje. Tegul jos prisimena, kad ne tik dalyvavo Europos čempionate, bet ir žaidė aikštėje. Žinoma, nepaleisime rungtynių vėjais. Šiandien taip jau nutiko, bet stengiamės leisti jaunimui pasireikšti.

– Baltarusijos rinktinės strategas Rimantas Grigas mano, kad ši komanda po kelerių metų galėtų būti tarp stipriausių Europos rinktinių. Jūs irgi įžvelgiate tiek daug potencialo?

– Jeigu Lietuvoje toliau išliks dabartinė moterų krepšinio sistema, mes tikrai nežaisime Europoje. Jeigu darbas vyks sistemingai ir mūsų komandos žais Eurolygoje bei Europos taurių turnyruose, tada taip. Ši komanda tikrai gali būti. Žaidėjos jos yra geros, tačiau merginoms reikia laiko sutvirtėti ir įgyti patirties. Lietuvaitės bręsta vėliau, nei kitų šalių krepšininkės. Kai treniravau „Bangą“ mūsų gretose žaidė daug jaunų žaidėjų ir jos taip pat pralaimėdavo daugelį rungtynių. Tačiau vėliau šešios krepšininkės tapo Europos čempionėmis. Todėl, kad jos žaidė, treniravosi ir pakliuvo į gerus klubus. Taip ir čia. Jeigu nieko neįdėtume, nieko nelaimėsime.