Sportas

2017.12.29 11:45

Imtynininkas A. Kazakevičius: ant olimpinės pakylos supranti – ne veltui tiek metų ėjai į priekį

LRT.lt2017.12.29 11:45

Aleksandro Kazakevičiaus vardą visa Lietuva įsiminė 2012 m., kai jis Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo graikų-romėnų imtynių bronzos medalį. Pats sportininkas sako, kad jį priekin veda noras nugalėti – tiek savo priešininkus, tiek savo silpnybes, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sportas – vienas iš dviejų svarbiausių dalykų gyvenime

„Sportas mano gyvenime vienas pagrindinių dalykų – visą laiką sportavau. Galiu sakyti, kad mano gyvenime yra du svarbiausi dalykai: šeima ir sportas“, – laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ pasakoja olimpietis.

Anot jo, šeima ir sportas jo gyvenime smarkiai susipynę, todėl netenka vieno aukoti dėl kito. A. Kazakevičiaus žmona – trenerė Greta Lebedeva. „Vienas kitą gerai suprantame“, – teigia atletas.

BNS nuotr.

Patekti į olimpines žaidynes – jau pergalė

„Atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse – ypatingas, labai geras ir sunkiai nusakomas jausmas. Be to, čia susirenka patys geriausi bei stipriausi. Olimpiniame kaimelyje tą gerai jauti. Dėl to olimpinės žaidynės – nuostabi šventė“, – sako imtynininkas.

Anot jo, vien patekimas į žaidynes yra pergalė. Tiesa, geriausias jausmas apima užlipus ant olimpinės pakylos bei sužinojus, kaip šia pergale džiaugtasi čia, Lietuvoje.

„Kai stovi ant olimpinės pakylos ir tau įteikia olimpinį medalį, supranti, kad ne veltui tiek metų ėjai ir ėjai į priekį. Yra dėl ko stengtis. Galiu pasakyti visiems sportuojantiems – neverta nuleisti rankų, reikia judėti į priekį, nes kai po daugelio metų pasiimi apdovanojimus, jie atperka visas pastangas“, – įspūdžiais dalinasi A. Kazakevičius.

Būti stipresniam ir už varžovus, ir už save

Paklaustas, ar sportuodamas turėjo kokį nors idealą, imtynininkas sako, kad visada norėjo būti tik savimi.

„Tiesa, iš pradžių norėjau būti stipresnis už kiemo draugus, po to – stipriausias Lietuvoje, vėliau – stipriausias Europoje ir t. t. Šitas siekis yra begalinis ir niekada nesibaigiantis. Net jeigu iškovojai aukščiausią titulą, netrukus jį teks apginti, nes priešininkai nuolat kvėpuoja į nugarą. Todėl galų gale kovoji su savimi – kad nenuleistum rankų, kad nenusileistum ir išlaikytum jau pasiektą lygį ir judėtum pirmyn“, – pasakoja pašnekovas.

Olimpinis medalininkas jaunystėje išbandė ne vieną sporto šaką, tačiau imtynės buvo arčiausiai širdies, be to, čia jis sutiko puikų pirmąjį trenerį bei sutiko gerų žmonių. Imtynės A. Kazakevičiui imponavo ir savo universalumu.

„Imtynėms reikia universalaus pasirengimo – čia reikia ir jėgos, ir akrobatikos, ir greičio bei technikos“, – pasakoja sportininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.