Sportas

2017.12.28 23:00

Š. Jasikevičius pergalę skyrė pirmajam savo treneriui

Kauno „Žalgiris“ metus baigė Eurolygoje iškovodamas 10 pergalių per 15 rungtynių. Dešimtąją pergalę prieš Eurolygos vicečempionę Pirėjo „Olympiakos“ komandą treneris Šarūnas Jasikevičius skyrė savo pirmajam treneriui. 

„Norėčiau šią pergalę paskirti savo pirmajam treneriui Feliksui Mitkevičiui, kurį palaidojome per šias Kalėdas. Manau, kad tai buvo žmogus, kuris pakeitė daugelio vaikų gyvenimus. Jis mums įskiepijo meilę krepšiniui. Tai buvo įspūdingas žmogus, kuris buvo atsidavęs savo profesijai ir savo vaikams. Daug, ko išmokome, mes išmokome iš jo. Gaila, kad praradome žmogų, bet toks jau gyvenimas. Žinau, kiek jam svarbus buvo „Žalgiris“ ir Kauno krepšinis“, – po pergalės sakė Jasikevičius.

Kalbėdamas apie rungtynes, treneris pasidžiaugė sėkmingai susiklosčiusia mačo pabaiga. „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje panaikino 5 taškų deficitą, pabėgo 7 taškais ir mačo pabaigoje pasiekė pergalę.

„Eilinės rungtynės, kuomet jas ištraukiame charakteriu. Gražaus krepšinio prieš „Olympiakos“ pademonstruoti praktiškai neįmanoma. Tikrai malonu, kad išlikome rungtynėse ir kažkuriuo momentu pataikėme svarbius metimus. Jie nepataikė, o rungtynės galėjo eiti į bet kurią pusę. Svarbu, kad nuėjo į mūsų. Mes turime pranašumą su 15 tūkst. žmonių. Galbūt kažkiek padėjo savi lankai, žiūrovai. Visumoje, tai žaidėme solidų krepšinį“, – teigė treneris.

10 pergalių per 15 turų iškovojęs Šaras neslepia, kad tokio pasirodymo buvo sunku tikėtis.

„Aš galvoju, kad 10 pergalių yra fantastika, bet tai nieko nereiškia. Nereikia vertinti. Nereikia sustoti“, – mano Jasikevičius, pridėjęs, kad tai bandys įteikti ir žaidėjams.

Šiose rungtynėse nespindėjo vienas „Olympiakos“ lyderių Vassilis Spanoulis, kuris per 26 minutes pelnė 10 taškų (1/2 dvit., 2/8 trit., 2/2 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 4 kartus bei tiek pat kartų prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

„Nežinau. Tikrai nežinau. Norėjau kažką protingo pasakyti, bet nesugalvoju, – į klausimą, kaip „Žalgiriui“ pavyksta sustabdyti Spanoulį, atsakė Šaras. – Jis yra aukščiausios klasės žaidėjas. Reikia, kad greičiau baigtų karjerą.“