Sportas

2017.12.27 11:50

Technologijos sporte: vietoj trenerio – ekranas

LRT.lt 2017.12.27 11:50

Sparčiai besivystančios technologijos keičia daugelio sportuojančiųjų įpročius. Išmaniosios apyrankės, leidžiančios fiksuoti žingsnius, įvairios programėlės, siūlančios video pamokas, treniruočių bei mitybos programas, gerokai palengvino tiek salės naujokų, tiek ir pažengusių sportininkų rutiną. 

Prieš keletą metų atsiradusios virtualios treniruotės – dar vienas žingsnis į priekį, rašoma pranešime spaudai. 

Atspirties taškas kiekvienam

Virtualias treniruotes siūlančio sporto klubo „Lemon Gym“ duomenimis, didesnė dauguma virtualių treniruočių vartotojų – moterys, patenkančios į amžiaus grupę nuo 20 iki 30 metų. 

„Moterys dažniau nei vyrai vaikšto į įprastas grupines treniruotes. Be to, jauni žmonės, kurie yra linkę į technologijas, dažniausiai būna tie inovatoriai, kurie pirmieji pradeda jomis naudotis“, – pranešime spaudai cituojama „Lemon Gym“ sporto klubų tinklo vadovė Greta Radzevičienė.

Kokie yra virtualių treniruočių privalumai ir kodėl jas verta išmėginti? Pasak G. Radzevičienės, virtualios treniruotės yra puiki alternatyva tradicinėms grupinėms treniruotėms. 

„Skirtumas yra tik tas, kad šiose treniruotėse nėra gyvai vedančio trenerio. Patys klubo lankytojai gali pasirinkti jiems tinkamiausią treniruotę arba jau sudėliotą virtualių treniruočių grafiką“, – pasakoja sporto klubo vadovė.

Virtualių treniruočių platforma šiandien gali pasiūlyti per 600 skirtingų treniruočių tipų – nuo lėtesnių, tokių kaip joga ar pilates, iki labai intensyvių, tokių kaip „HIIT“ (angl. High Intensity Interval Training) ar zumbos. Daugiausiai populiarumo šiuo metu sulaukia trumpos (30–45 min) aukšto intensyvumo treniruotės.

„Svarbiausia, kad kiekvienas gali išmėginti ir atrasti sau tinkamiausią užsiėmimą ir treniruotis sau patogiu metu. Taip pat žmonės gali treniruotis jiems priimtiniausiu tempu, – akcentuoja G. Radzevičienė. Kartu ji atkreipia dėmesį, jog dalis žmonių, kurie nedrįsta pradėti nuo grupinių užsiėmimų, išmėgina virtualias treniruotes ir tuomet lengviau įsilieja į įprastas treniruotes. 

Dar daugiau galimybių

Dar viena naujovė, kurią treniruočių salėje jau gali pasiūlyti sporto klubai – „Funxtion“ ekranas, prilygstanti virtualiam treneriui. 

„Konsolė yra statoma funkcinėje zonoje. Prie jos priėjęs klubo lankytojas gali individualiai pasirinkti funkcines, intervalines treniruotes ir atlikti pratimus su čia pat esančia, jiems reikalinga įranga. Be to, ekranas suteikia galimybę sekti savo rezultatus, parodyti juos kitiems ir mesti sporto iššūkius draugams“, – apie dar vieną inovatyvų būdą treniruotis pasakoja G. Radzevičienė.

Kartu ir išmaniųjų telefonų vartotojai savo sportinę rutiną tiek salėje, tiek ir namuose gali paįvairinti, pagerinti, naudodamiesi daugiafunkcinėmis programėlėmis. Kaip vienas rimčiausių savo kategorijoje, G. Radzevičienė išskiria mitybos konsultantus „MyFitnessPal“ ir treniruočių ekspertus – „BodySpace“, „NTC“.