Sportas

2017.12.24 12:20

Kova dėl vietos Karaliaus Mindaugo taurės turnyre: intrigos laukia iki pat finišo

LRT.lt2017.12.24 12:20

„Betsafe–LKL“ čempionatas artėja prie antrojo rato pabaigos, kartu po truputį aiškėja dėlionė, kurios aštuonios komandos žais SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, kurį transliuos LRT TELEVIZIJA ir naujienų portalas LRT.lt.

Keturios pirmos komandos nekelia abejonių – Kauno „Žalgiris“, Klaipėdos „Neptūnas“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ jau užsitikrinę ne tik vietas turnyre, bet ir namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Keturios pirmos komandos vasario 13–14 d. žais ketvirtfinalio rungtynes namie, o jų varžovai paaiškės ištraukus burtus. Kurios kitos keturios komandos turi daugiausia galimybių kovoti SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre?

Kuo reikšminga „Juventus“ pergalė prieš „Nevėžį“?

Per 16 „Betsafe–LKL“ čempionato turų daugiausia pergalių iškovojo „Žalgiris“ (14), antras žengia „Neptūnas“ (13), trečias – „Lietuvos rytas“ (12), ketvirtas – pastaruoju metu buksuojantis „Lietkabelis“ (10).

Antrasis ratas baigsis komandoms sužaidus po 18 rungtynių ir nesvarbu, kaip pirmasis ketvertas baigs pasirodymą – burtai įtakos tam neturės: pirmas ketvertukas bus suskirstytas su antru ketvertuku.

Tvirtą žingsnį siekdamas vietos SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre žengė Utenos „Juventus“, šeštadienį 78:74 nugalėjęs Kėdainių „Nevėžį“.

„Juventus“ (6 pergalės) pavijo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir Alytaus „Dzūkiją“ – šios trys komandos turi rimčiausias galimybes užimti tris iš keturių likusių vietų į SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą.

„Pieno žvaigždės“ jau galėjo užsitikrinti kelialapį į turnyrą, bet per savaitę pralaimėjo ir „Dzūkijai“, ir Klaipėdos „Neptūnui“, prieš kurį turėjo net 22 taškų pranašumą.

Lentelės viduryje – prasčiausia „Dzūkijos“ padėtis

„Pieno žvaigždės“, „Juventus“ ir „Dzūkija“ antrajame rate žais po dvejas rungtynes.

„Pieno žvaigždės“: su „Lietkabeliu“ (sausio 2 d.) ir „Juventus“ (sausio 7 d.).

„Juventus“: su „Žalgiriu“ (gruodžio 30 d.) ir „Pieno žvaigždėmis“ (sausio 7 d.).

„Dzūkija“: su „Lietuvos rytu“ (gruodžio 30 d.) ir „Lietkabeliu“ (sausio 6 d.)

Pagal tvarkaraštį, sudėtingiausias – „Dzūkijos“ kelias į SIL–Karaliaus Mindaugo taurę. Dzūkams abejos rungtynės liko su pirmojo ketverto komandomis. „Dzūkija“ pasinaudoti galėtų nebent „Lietkabelio“ duobe, tačiau Panevėžio klubas žais namie.

Dėl to „Pieno žvaigždės“ ir „Juventus“ tarpusavyje sausio 7 d. turėtų kovoti, kuri komanda antrąjį ratą baigs penktoje vietoje.

Įnirtinga kova lentelės dugne

Trys paskutinės „Betsafe–LKL“ komandos dviem pergalėmis atsilieka nuo artimiausių varžovų: „Šiauliai“, Prienų–Birštono „Vytautas“ ir Kėdainių „Nevėžis“ laimėję po 4 kartus. Vis dėlto „Šiauliams“ ir „Vytautui“ liko po trejas rungtynes, „Nevėžiui“ – dvejos.

„Šiauliai“: su „Nevėžiu“ (gruodžio 28 d.), su „Vytautu“ (sausio 2 d.) ir su „Neptūnu“ (sausio 4 d.).

„Vytautas“: su „Neptūnu“ (gruodžio 27 d.), su „Šiauliais“ (sausio 2 d.) ir su „Lietuvos rytu“ (sausio 6 d.).

„Nevėžis“: su „Šiauliais“ (gruodžio 28 d.) ir su „Žalgiriu“ (sausio 7 d.).

Turnyro lentelės dugne kova verta ypatingo dėmesio. Bet kuri iš šių komandų gali patekti į SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro burtų ceremoniją.

Geriausia padėtis atrodo „Šiauliams“ – jie iš likusių trejų rungtynių dvejas žais su pagrindinėmis varžovėmis ir visus kozirius laiko savo rankose. Abi pergalės atvertų „Šiauliams“ kelialapį į SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą. Maža to, jos gali pakylėti „Šiaulius“ net iki šeštos vietos „Betsafe–LKL” čempionate.

Vilčių vykti į burtų traukimo ceremoniją neprarado ir „Nevėžis“, kuris privalo po Kalėdų įveikti „Šiaulius“ ir tikėtis, kad „Vytautas“ pralaimės visas likusias trejas rungtynes, o „Šiauliai“ nepateiks staigmenų žaisdami su „Neptūnu“.

Nors iki „Betsafe–LKL“ antrojo rato pabaigos komandoms liko sužaisti po 2–3 rungtynes, vis dar vyksta ypatingai arši kova dėl kelialapių į SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, ir kiekvienos rungtynės komandoms dabar tarsi gyvybės ir mirties klausimas. Intrigos čia galima tikėtis iki pat „Betsafe–LKL“ antrojo rato finišo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
LRT IŠ TOKIJO 21