Sportas

2017.12.22 23:00

A. Palšytė: Savo kieme čempionu nebūsi, bet smagu, kai įvertina

15min.lt 2017.12.22 23:00

Geriausios lengvaatletės prizu Airinės Palšytės metai nesibaigė. Europos uždarų patalpų čempionate triumfavusi šuolininkė į aukštį „LTeam“ apdovanojimuose atsiėmė dar dvi statulėles ir taip uždarė 2017-uosius.

25-rių A. Palšytė tapo „Metų sportininke“ ir „Metų proveržiu“.

Jos kolega lengvaatletis Andrius Gudžius gavo „Metų sportininko“ ir „Metų pergalės“ statulėles.

Kaip ir disko metikas, A. Palšytė pripažino, jog mažiau prestižinis „Metų proveržio“ apdovanojimas buvo labiau netikėtas nei svarbiausias „Metų sportininkės“ titulas.

A. Palšytę varžyboms ruošianti Tatjana Krasauskienė tapo „Metų trenere“.

„Tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu du apdovanojimus. Praėjusiais metais nebuvau nominuota nei vienoje nominacijoje, o šiais metais laimėjau dvi. Visų lengvaatlečių pasiekimai užėmė daugiau nei pusę apdovanojimų. Tikrai labai džiugu ir netikėta. Bent dėl vieno tai tikrai, kito gal ir tikėjausi“, – pripažino šuolininkė į aukštį.

Paklausta, ar seniai svajojo apie tokį įvertinimą, sportininkė kalbėjo: „Tikrai galvojau apie tai. Būti įvertintai geriausia Lietuvos sportininke tarp visų sporto šakų yra didžiulis pasiekimas.

Tikiuosi, kad ne paskutinis. Smagu būti pirmam savo kieme. Nors sako, kad savo kieme čempionu nebūsi, bet smagu, kai įvertina ir palaiko.“

Europos čempionė pripažįsta, kad norėtų savo triumfą „LTeam“ apdovanojimuose pakartoti ir kitais metais.

„Norėtųsi. Aišku, negali prognozuoti, sportas nėra tiek paprastas, yra labai daug komponentų, kad galėtum pasiekti tokį rezultatą ir jį išlaikyti.

Dažniausiai čempionams yra sunkiausia apginti savo vardą, tikriausiai ir man lengva nebus, bet norėčiau ir kitais metais stovėti ant scenos“, – pripažino A. Palšytė.