Sportas

2017.12.22 11:34

Šaro išgirtas „Žalgirio“ karys suvedė sąskaitas ir ispanams pasiuntė serbišką palinkėjimą

Vasilije Micičius sugavo kamuolį „La Fonteta“ kampe ir nesudvejojęs paleido tolimą metimą. Tas serbo tritaškis likus žaisti 37 sekundes pribaigė „Valencia“ (68:61) ir drauge įtvirtino puikų asmeninį pasirodymą. Šarūno Jasikevičiaus išgirtas legionierius po metimo pirštais rodė tritaškio ženklą ir kažką užriaumojo serbiškai. „Ką surėkiau? Sakykim taip, pasakiau, kad aš laimingas“, – juokavo 16 taškų surinkęs atakų organizatorius.

„Žalgirio“ ir „Valencia“ rungtynių išvakarėse V. Micičius laukė, kada komandos vadovas Mindaugas Kvedaras atsisuks ir žvilgtels, ar šis švystels taiklų metimą iš už šoninės linijos.

Vasia kvietė lietuvį, bet niekaip jo neprisišaukė – užsiplepėjo su kažkuriuo „žalgiriečiu“. Kažką garsiai suburbėjęs serbiškai, V. Micičius paplėšė Valensijos krepšio tinklelį.

Bet ketvirtadienio vakarą 23 metų serbo metimus Valensijoje matė visi.

V. Micičius pelnė 16 taškų ir vedė „Žalgirį“ į pergalę tada, kai Kevinas Pangosas atrodė kiek nesavas ir išmuštas iš vėžių.

„Noriu, kad suprastumėte, jog žaidėjai, kurie su Bambergu atrodė blankiau, kaip Micičius, davė mums energijos. Su Micičiumi buvome kietesni. Pasirodėme, kaip galime žaisti – veržiantis, labai agresyviai. Manau, Vasios pavyzdys buvo didžiulis“, – aikštės generolą išgyrė Šarūnas Jasikevičius.

„Didžiulė pergalė. Laimėjome tris iš eilės“, – pergalę Valensijoje 71:63 pradėjo komentuoti V. Micičius.

Patikslintas, kad tai buvo ketvirtoji, legionierius kiek sutriko.

„Ta prasme, skaičiuojant ir LKL rungtynes?“ – pasitikslino užsienietis.

„Ne, Eurolygoje“, – atsakiau.

Vasia pradėjo garsiai skaičiuoti įveiktus varžovus: „Panathinaikos“, „Fenerbahče“, Bambergas ir „Valencia“.

„O, taip! Tai dar geriau!“ – šyptelėjo V. Micičius.

„Žalgiris“ įsibėgėja ir su 9 pergalėmis bei 5 pralaimėjimais žengia koja kojon su Eurolygos čempionais Stambulo „Fenerbahče“, dalydamiesi 4–5 vietas.

„Mes vis tobulėjame, geriau vieni kitus pažįstame ir atrodome vis geriau. Kai kurias rungtynes laimime dėl širdies, kai kurias – su taktika.

Svarbiausia, kad turime daug pergalių. Ši rodo, kad galime eiti toliau. Sveikinimai komandos draugams“, – pasidžiaugė V. Micičius.

Jis buvo vienas tų, kurie po prastų rungtynių su Bambergo „Brose“, su kaupu reabilitavosi Valensijoje.

Visas „Žalgiris“ reabilitavo savo gynybą, tik antrą kartą šį sezoną leidęs varžovams įmesti mažiau nei 70 taškų.

„Gynyba visada yra akcentas. Kai kuriose rungtynėse mums nepasiseka, bet bent atiduodame visas jėgas. Galima sakyti, kad mes tobulėjame gynyboje. Jiems trūko įžaidėjų – turėjo tik vieną tikrą, todėl galėjome juos spausti ir užsikrauti pasitikėjimą“, – teigė V. Micičius.

Su „Valencia“ jis suvedė senas sąskaitas. Prieš dvejus metus vilkėdamas Miuncheno „Bayern“ marškinėlius serbas Valensijoje grūmėsi Europos taurės aštuntfinalyje. Bet ispanai iškaršė vokiečių kailį net 94:60.

„Turėjau čia blogų prisiminimų. Man tai buvo papildoma motyvacija. Nieko asmeniško“, – šyptelėjo „Žalgirio“ karys.