Sportas

2015.02.14 17:32

FIFA pritarė vartų linijos technologijai

LRT.lt2015.02.14 17:32

Tarptautinė futbolo organizacija FIFA ketvirtadienį sutiko leisti įvesti vartų linijos technologiją.

Tarptautinė futbolo organizacija FIFA ketvirtadienį sutiko leisti įvesti vartų linijos technologiją.

Ši technologija bus naudojama Pasaulio futbolo klubų taurės varžybose Tokijuje gruodį, kitąmet vyksiančiose Konfederacijos taurės varžybose ir 2014 metų pasaulio futbolo čempionate.

Spendimą dėl šios technologijos priėmė Tarptautinė futbolo asociacijos valdyba (IFAB), institucija, nustatinėjanti futbolo taisykles. Prieš tai dėl to balsavo FIFA, Tarptautinė futbolo federacijų asociacija.

Tai reiškia, kad viso pasaulio futbolo asociacijos galės naudoti technologiją jų šalyse vykstančiose varžybose. Jos galės pasirinkti „Hawk-Eye“ arba „GoalRef“ sistemas, kurios jau išbandomos.

Technologiją įvesti dar garsiau imta raginti po to, kai Europos futbolo čempionate neįskaitytas akivaizdžiai įmuštas Ukrainos įvartis. Rungtynes ukrainiečiai anglams pralaimėjo 0:1. Tuomet FIFA prezidentas Seppas Blatteras teigė, kad vartų linijos technologija tapo būtinybe.

Futbolo aistruoliai jau ne vienerius metus ragino technologiją įvesti, mat ji leistų išvengti žmogiškųjų klaidų, teigdami, kad ji naudojama kitose sporto šakose, pavyzdžiui, tenise ar krikete.

Tačiau tarp nepritariančių vartų linijos technologijai buvo UEFA prezidentas Michelis Platini, kuris teigė, kad jam priimtinesnė penkių rungtynių teisėjų sistema, pirmą kartą įgyvendinta EURO 2012. Jai taip pritarė IFAB.

Tačiau asociacijoms gali tekti pačioms nuspręsti, ar naudoti technologiją. Tai reiškia, kad UEFA vis dar gali nuspręsti apsieiti be jos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt