Sportas

2017.12.15 13:30

Antro medalio medžioklę pradėjusi Rūta: ryte svarbiausia buvo išsijudinti

Keturis Europos čempionatų aukso medalius savo kolekcijoje turinti Rūta Meilutytė penktadienio rytą pradėjo kovą dėl penktojo. Kopenhagoje vykstančiame žemyno čempionate dvidešimtmetė kaunietė devintuoju rezultatu įveikė 100 metrų plaukimo krūtine atranką ir žengė į vakare vyksiantį pusfinalį.

Mūsų sportininkės rezultatas – 1 min. 6,09 sek.

Atranką laimėjo čempionės titulą ginanti suomė Jenna Laukkanen (1:04,94), aplenkusi airę Moną McSharry (1:05,36) ir ispanę Jessicą Vall Montero (1:05,42).

Prieš šios rungties startą sportininkės treneris Paulius Andrijauskas nerimavo dėl po ligos atsigaunančios savo auklėtinės sveikatos ir teigė nežinąs, ar jai užteks jėgų tokiam ilgam nuotoliui.

Kelis kartus gana giliai Rūta nusikosėjo ir po finišo.

„Viskas vyko pagal planą. Rytinis plaukimas visada būna daugiau išsijudinimui. Viskas normaliai – į pusfinalį patekau. Galbūt pats plaukimas ir nebuvo labai geras, bet didelių tikslų sau šį rytą ir nekėliau“, – po finišo ramiai kalbėjo R. Meilutytė.

Sportininkė nesureikšmino ir devintosios vietos. Anot jos, svarbiausias tikslas – vieta pusfinalyje ir vakare žadėjo plaukti greičiau.

„Svarbiausia buvo pusfinalis. O vieta? Devinta ar trečia – jokio skirtumo. Visi sportininkių laikai yra labai panašūs. Kova bus tikrai lygiavertė“, – prognozavo 2012-ųjų olimpinė čempionė.

Kaunietė nenorėjo išskirti kurios nors priešininkės. „Sunku išskirti kurią nors vieną. Rytiniai plaukimai paprastai nieko neparodo. Vakare gal padėtis bus aiškesnė“, – kalbėjo ji.

LaPresse/Scanpix nuotr.

Ji neslėpė, kad pusfinalyje rezultatas turėtų būti kur kas geresnis.

„Ryte būni dar šiek tiek nesusibalansavęs. Vakare būna kur kas geriau. Pamiegi, pavalgai, galbūt masažą pasidarai. Vakare viskas būna kitaip“, – optimistiškai kalbėjo R. Meilutytė.

Danijos sostinėje Rūtos garbei kartą jau skambėjo „Tautiška giesmė“. Pirmąją varžybų dieną trečiadienį sportininkė nepaliko jokių šansų savo varžovėms perpus trumpesniame nuotolyje.

100 metrų krūtine pasaulio rekordą (1:02,36) lietuvė dalijasi su jamaikiete Alia Atkinson. Mūsų sportininkei taip pat iki šiol priklauso ir Senojo žemyno pirmenybių (1:02,92) rekordas. Jį prieš ketverius metus R. Meilutytė užfiksavo Herninge.

Šios rungties pusfinalio varžybos vyks penktadienį vakare, 18:57 val.

Finalas vyks šeštadienį 18:16 val.

Prieš ketverius metus taip pat Danijoje, tik Herningo mieste vykusiame čempionate, R. Meilutytė triumfavo visose trijose rungtyse.

Kopenhagoje Lietuvos plaukim žvaigždė dar turėtų startuoti ir 200 metrų plaukimo krūtine varžybose.