Sportas

2017.12.13 19:45

R. Meilutytė: pajaučiau, kad vėl galiu

Marius Bagdonas, 15min.lt2017.12.13 19:45

Tris aukso medalius prieš ketverius metus žemyno pirmenybėse iškovojusi Rūta Meilutytė sugrįžo į Daniją ir trečiadienio vakarą iš Kopenhagos „Royal“ arenos baseino iš karto ištraukė ketvirtą laimikį. Europos čempionato trumpajame baseine 50 m plaukimo krūtine finale kaunietei neprilygo niekas.

Nors turbūt kiekvienam lietuviui yra tekę girdėti šmaikščių istorijų, pašiepiančių Suomijos gyventojų lėtumą, Kopenhagoje dvi šios šalies plaukikės Ida Hulkko ir Jenna Laukkanen griovė visus stereotipus.

Abi suomės ryte vykusioje atrankoje smagiai taškė „Royal“ arenoje sukonstruoto baseino vandenį, bet vakare Lietuvos „Auksinei žuvelei“ prilygti nepajėgė. Nepajėgė nei jos, nei kuri nors kita varžovė.

Nors į čempionatą R. Meilutytė atvyko sirguliuodama, tai jai nesutrukdė driokstelėti jau pirmąją varžybų dieną.

Taip plačiai šypsojosi Rūta jau seniai. Seniai į palubes skambant „Tautiškai giesmei“ kilo ir Lietuvos trispalvė. Bet Daniją Rūta prisijaukino dar prieš ketverius metus, kai Herninge laimėjo tris Europos čempionato medalius. Sėkmė jai šypsojosi ir šiemet.

„Labai džiaugiuosi. Viskas tikrai puikiai pavyko. Labai gerai praplaukiau, laimėjau ir dar parodžiau tikrai gerą rezultatą. Tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu jau pirmąją rungtį. Bet puikiai pavyko – tiek susitvarkyti su nervais, tiek su viskuo“, – šypsojosi R. Meilutytė.

– Ar šis medalis suteiks pasitikėjimo prieš likusius du startus? – paklausėme čempionės.

– Be abejo. Žinojau, kad visas treniruočių blokas nuo rugsėjo iki dabar buvo labai geras, bet ta liga šiek tiek viską sujaukė. Nežinojau, ar galėsiu parodyti tokį rezultatą, kokio noriu. Jei nebūčiau sirgus, toks rezultatas gal ir nebūtų labai geras, bet dabar... Labai džiaugiuosi. Pasitikėjimo šis medalis tikrai prideda. Pajaučiau, kad vėl galiu. Viskas eina gera kryptimi.

– Labai laukiate Lietuvos himno?

– Be abejo, labai. Seniai jau jį girdėjau. Bus labai smagu.