Sportas

2017.12.12 15:24

Parolimpinis komitetas pradėjo apdovanojimų maratoną: buvo sėkmingi metai

Apdovanojimų maratoną vienas pirmųjų pradėjęs Lietuvos parolimpinis komitetas džiaugiasi, kad 2017-ieji buvo sėkmingi metai. Tarptautinėje arenoje pergales iškovojo ir tituluoti sportininkai, ir naujosios žvaigždės. 

Parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius pats iškovojo vieną įsimintiniausių trofėjų – rutulio stūmimo pasaulio čempiono titulą, tačiau jam svarbesni jaunosios kartos laimėjimai – lengvaatlečio Donato Dundzio bronzos medalis planetos pirmenybėse, Edgaro Matako ir Mindaugo Dvylaičio medaliai, parvežti iš neseniai pasibaigusio pasaulio plaukimo čempionato.  

„Čia mūsų jaunimas, į kurį dedame viltis, kad jie atstovaus Lietuvai Tokijo parolimpinėse žaidynėse. [...] Norėtųsi, kad daugiau neįgaliųjų įsitrauktų į sportą, nebūtinai į aukšto meistriškumo, bet, kad judėtų“, – kalba M. Bilius. 

Jis dar svarsto, ar tęsti sportininko karjerą, nes šalies parolimpinio komiteto prezidento pareigos atima labai daug laiko. Tačiau M. Bilius žino, kad pamaina jam yra – šiemet į pasaulio elitą rutulio stūmime įsiveržė Donatas Dundzys.

Net du medalius – aukso ir bronzos – pasaulio plaukimo čempionate iškovojęs Edgaras Matakas po nesėkmingų Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių svarstė apie karjeros pabaigą. Tačiau naujieji treneriai – Dita Kareckienė ir Paulius Stankevičius – sugebėjo 19-metį plaukiką sugrąžinti į pergalių kelią.

„Po Rio sau prisižadėjau, kad iškovosiu visus titulus iki Tokijo. Pirma pavyko tai padaryti, o antras dalykas buvo įrodyti pačiam sau, kad aš einu tinkamu keliu, kad aš galiu būti geriausias“, – pasakoja Pasaulio plaukimo čempionato prizininkas E. Matakas.

Be minėtų lengvaatlečių ir plaukikų, į geriausių šių metų Lietuvos neįgaliųjų sportininkų dešimtuką pateko du golbolo žaidėjai, su Lietuvos rinktine tapę Europos čempionais – Mantas Brazauskis ir Justas Pažarauskas, taip pat lengvaatlečiai Ramunė Adomaitienė, Kęstutis Skučas, Andrius Skuja, Ramūnas Verbavičius.