Sportas

2017.12.12 14:31

„Neptūno“ treneris prieš mačą su prancūzais: nuleisti rankų nežadame

LRT.lt 2017.12.12 14:31

Antradienį Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Prancūzijoje FIBA čempionų lygos rungtynėse kausis su Šalono „Elan“ ekipa. Rungtynes iš Prancūzijos tiesiogiai nuo 21.30 val. (Lietuvos laiku) transliuos LRT  KULTŪROS kanalas ir LRT.lt.

Nors prieš pat kelionę sekmadienį neptūniečiai „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo užtikrintą pergalę (109:78) prieš Utenos „Juventus“ ekipą, tačiau komandos nuotaikas sugadino tai, kad iškart po rungtynių netikėtai buvo pranešta, kad su komanda atsisveikina ir į Vilniaus „Lietuvos rytą“ keliasi du svarbūs žaidėjai – Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius. 

Jau anksčiau buvo suplanuota, kad „Neptūno“ komanda kelionę į Prancūziją pradės sekmadienį iškart po rungtynių.

„Planavome, kad nuvyksime į Vilnių ir prieš rytinį skrydį į Kijevą šiek tiek numigsime, pailsėsime, tačiau po tokių naujienų, bent jau man, naktį pamiegoti nepavyko. Reikėjo skubiai ieškoti, kas vyks į Prancūziją, kadangi FIBA čempionų lygos rungtynėms pagal nuostatus turi būti registruota dešimt žaidėjų, o Tomas Delininkaitis ir Mindaugas Kačinas gydosi traumas. Taigi, teko skubiai kviestis du savo jaunuosius žaidėjus, rungtyniaujančius dublerių – „Neptūno-Akvaservis“ komandoje – 21-erių metų 195 cm ūgio Aidą Einikį ir 20-ies metų 204 cm ūgio Arūną Mikalauską. Jie kartu su komanda dabar yra Prancūzijoje“, – situaciją oficialiai klubo svetainei kkneptunas.lt komentavo „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Neptūniečių nuotaikas dar labiau apkartino ir tai, kad lėktuvo skrydis iš Kijevo į Ženevą vėlavo maždaug dvi valandas ir dėl to teko Prancūzijoje atsisakyti vakarinės treniruotės.

„Į Šaloną atvykome gana vėlai – tik maždaug 21 valandą, tad treniruotės nebedarėme, o bandėme pailsėti, atsistatyti po krūvių masažais ir kitomis prcedūromis“, – aiškino K. Maksvytis.

Jis bando nuteikti žaidėjus Prancūzijoje kautis iš visų jėgų, nors po tokių sukrėtimų, kurie įvyko sekmadienį, nebus paprasta.

„Per pirmąją tarpusavio dvikovą, vykusią spalio 10 dieną Klaipėdoje, mes prancūzus įveikė vos 2 taškų skirtumu 75:73. Tačiau per tą laiką mūsų komanda nukraujavo, o prancūzai pasistiprino trimis naujais žaidėjais. Nepaisant visko, mes nežadame nuleisti rankų. Bandysime kautis, kaip galime. Reikia nekreipti dėmesio į kitus dalykus, tvyrančius klube, o tiesiog koncentruotis į krepšinį ir daryti savo darbą“, – tiek save, tiek žaidėjus bandė nuteikti „Neptūno“ vyr. treneris.

Jis paneigė žiniasklaidoje gandus, kad jam skambino ir į savo komandą kvietė Panevėžio „Lietkabelio“ vadovai.

„Tai tik iš oro traukti gandai. Nieko panašaus nebuvo. Galbūt taip specialiai per žiniasklaidą bandoma dar labiau sukiršinti ir išbalansuoti mūsų komandą“, – pabrėžė K. Maksvytis.    

Artimiausias namų, „Švyturio“ arenoje, rungtynes „Neptūnas” žais tik gruodžio 27 dieną 18.50 val. su Prienų-Birštono „Vytautu”.