Naujienų srautas

Sportas2017.12.12 14:10

Prabilo ir „Neptūno“ prezidentas: tai – spaudimas klubą perduoti verslui

15min.lt 2017.12.12 14:10

Antradienio popietę apie susidariusią grėsmingą situaciją Klaipėdos „Neptūne“ prabilo ir klubo prezidentas Artūras Jakubauskas. Išplatintame pranešime verslininkas teigia, jog jau nuo balandžio, kai asociacija nupirko iš kino Xia Songo jam priklausiusią klubo dalį, darė viską, kad valdymo struktūra būtų aiški ir skaidri.

„Po diskusijų su miesto vadovais buvo sutarta dėl modelio, kad 50 procentų plius vienas balsas turi priklausyti savivaldybei ir asociacijai, o likusias dalis galima pagal bendrai suderintus kriterijus skirti rėmėjams, galbūt vieną dalį ir sirgaliams, jei jie įkurtų asocijuotą struktūrą. Tuo tikslu asociacija ir nupirko dalį iš kino, kuris savo laiku padėjo išgelbėti klubą savo įnašu“, – sakė A. Jakubauskas.

Visgi, pasak jo, pavasarį iš savivaldybės buvo sulaukta tik neoficialaus atsakymo, kad kol nebus išspręsti nesutarimai, susiję su buvusio direktoriaus Osvaldo Kurausko veikla (atsirado dvi stovyklos), tol ji tokia galimybe nesidomės.

„Artūras Žalys, kaip neturėjęs jokių sąsajų, ir buvo paskirtas klubo direktoriumi, kad bandytų sutaikyti skirtingai situaciją matančias šalis, kad situacija normalizuotųsi. Deja, bet taip neįvyko ir jis ėmė atstovauti vienai verslininkų grupei. Netgi ėmė kaltinti, jog aš inicijavau Osvaldo Kurausko atleidimą. Taip, formalų sprendimą turėjau padaryti aš, bet jį inicijavo buvęs klubo valdybos pirmininkas Vytautas Lygnugaris, po atliko išsamaus audito“, – sakė asociacijos vadovas.

Pasak jo, prie naujos klubo struktūros kūrimo buvo sugrįžta rudenį. A. Jakubauskas bedė pirštu į el. laišką, kurį siuntė Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas. Jame buvo išdėstytas teisinis modelis, kaip reformuoti klubą, kad 50 procentų plius vienas balsas priklausytų savivaldybei ir asociacijai.

A. Jakubauskas taip pat prisiminė lapkričio 15 d. vykusio „Neptūno“ dalininkų susirinkimo protokolą. Iš jo matyti, kad visi 15 iš 20 susirinkime dalyvavusių dalininkų pritarė sprendimui, kad „Neptūno“ klubą valdytų 20 balsų turintys dalininkai. Po 6 priklausytų savivaldybei ir asociacijai, o 8 būtų skirti rėmėjams, galbūt ir sirgaliams.

„Buvo parengtas ir atitinkamas klubo įstatytų projektas, tačiau dabar prasidėjo totalus spaudimas perduoti klubą verslui, kurio parama sudaro tik apie 15 procentų biudžeto. Nėra jokių rašytinių pasiūlymų. Ateina kalbėtis tik vienas žmogus, Sigitas, ir sako, kad jam turėtume perduoti visas valdymo teises. Visiškai neaišku, nei kokius įsipareigojimus už tai prisiimtų, nei kodėl būtent jam reikia perduoti“, – kalbėjo valdybos vadovas.

Anot jo, antradienį ryte meras skambučiu irgi informavo, kad laukia susitarimo su verslu, nes kitaip klubui gresia bankrotas.

„Savivaldybė dabar nesiteikia net išrašyti garantinio rašto, kuriuo patvirtintų, kad ir toliau rems klubą. Taip būdavo daroma metų metus, o dabar be tokio rašto bankas klubui neskolina lėšų, kuriomis būtų galima normalizuoti situaciją“, – sakė A. Jakubauskas.

Beje, jis įsitikinęs, kad Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius į „Lietuvos rytą“ išėjo pasinaudodami būtent direktoriaus A. Žalio aplaidumu.

„Sąskaitų išrašai rodo, kad kaip tik klubas buvo gavęs įplaukų iš FIBA, tačiau direktorius vienasmeniškai, nors dar lapkričio 3 dieną buvo paprašytas pasitarti prieš darant pavedimus, nusprendė sumokėti ne algas žaidėjams, o atiduoti skolas rėmėjams. Taip, žaidėjai gali keisti klubus, nes auga ir jų poreikiai, bet klubas tokiu atveju galėjo gauti apie 140 tūkstančių eurų išpirką“, – sakė asociacijos vadovas.

Paklaustas, kokią toliau mato klubo ateitį, jis sakė, jog asociacija kalba su įvairiais verslininkais, kurie norėtų prisidėti ir remti klubą, jei iš tiesų bus sukurta planuojama skaidri jo valdymo struktūra.

„Tikrai esame atviri visiems, kviečiame visus prisidėti, kas tik gali, kad šią krizę „Neptūnas“ įveiktų ir pakiltų iš jos stipresnis, skaidresnis. Tikrai galima sukurti tokią struktūra, kaip seniausiuose pasaulio krepšinio ar futbolo klubuose“, – sakė A. Jakubauskas.

Meras siūlo atstumti ambicijas į šalį

Antradienio rytą Klaipėdos savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame meras klubo steigėjus bei privačius rėmėjus ragina nustumti ambicijas į šalį ir susitarti.

„Ambicijos negali užgožti istorijos, kurią drauge kūrėme daugiau kaip pusę amžiaus. „Neptūnas“ – tai ne vien tik krepšinio komanda, jos steigėjai bei rėmėjai. „Neptūnas“ – tai fenomenas, kuris atspindi miesto dvasią, veržlumą, sportinį įvaizdį. Todėl dabar šioje dramatiškoje situacijoje, kada praradimai jau kelia riziką tiek dėl sezono pabaigimo Lietuvos krepšinio lygoje, tiek FIBA Čempionų lygoje, kviečiu visus ambicijas nustumti į šalį, sėsti ir galų gale susitarti“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Anot jo, riba jau prieita, o už ribos – ne tik žaidėjų ir trenerių praradimas, komandos pasitraukimas iš dalyvavimo Lietuvos ir Europos turnyruose.

„Už ribos – praradimas drauge kurtos istorijos, miesto sportinės dvasios simbolio. Už ribos – gresiantis komandos bankrotas ir ne tik juridinis. Kur kas skaudesnis – moralinis bankrotas. Tad nebėra kito kelio kaip tik susitarimas. Jeigu jūs susitarsite, miestas tikrai bus su jumis drauge. Tikiu, kad nenusigręš ir ištikimi sirgaliai, kuriuos iki šiol džiuginote savo pasiekimais ir ryžtu kovoti. O dabar metas rimtai pakovoti už „Neptūno“ išlikimą. Nors ši kova bus nelengva ir sudėtinga, tikiu, kad pergalę pavyks pasiekti“, – teigia meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi