Sportas

2017.12.12 16:14

Įkvepiantis pavyzdys: negalią pavertęs stiprybe vilnietis svajoja dalyvauti olimpiadoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.12.12 16:14

Ernestas Česonis – stipraus, drąsaus ir svajojančio žmogaus pavyzdys. Triatlonininkui įgimta negalia netrukdo siekti neįtikėtinų sportinių rezultatų ir artėti tikslo – Tokijo olimpinių žaidynių – link. 

Ernestas gimė be kairės rankos. Priežasčių nežino – spėja, galbūt tais laikais medicina į tai ir negalėjo atsakyti. 34 metų vilnietis sako – taip gimiau, matyt, taip ir turėjo būti. Ir net su dviem rankomis šiandien save sunkiai įsivaizduotų. Nepaliauja juokauti – galintis padaryti viską taip, kaip ir sveikieji, gal tik batus ne itin gražiai užsirišantis.

Dar visai neseniai Ernestas dirbo vairuotoju ir automobilyje praleisdavo gerokai daugiau laiko nei dabar. Jo iš darbo neatleido. Išėjo pats – tam, kad galėtų siekti savo svajonės.

„Mano svajonė ir dabartinis tikslas – triatlono rungtyje“, – sako E. Česonis.

Parolimpinis triatlonas reiškia 750 metrų plaukimo, 20 kilometrų mynimo dviračiu ir 5 kilometrai bėgte. Ernestas tiki, kad padedant treneriams ir nuosekliai dirbant tai yra  įmanoma. Nuo vaikystės jis sportavo – žaidė futbolą, lankė lengvąją atletiką, dalyvavo  bekelės bėgimo varžybose. Vis dėlto, pamena, kažko trūko, o triatlonas sužavėjo taip, kad iškeitė į jį ir savo mylimą futbolą, ir – palaikant šeimai- mėgstamą darbą.

Daugiau apie tai – Ievos Žigaitės reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt