Sportas

2017.12.11 14:49

Ištraukti Čempionų lygos ir Europos lygos burtai

LRT.lt 2017.12.11 14:49

Pirmadienį Nione (Šveicarija) ištraukti prestižiškiausio Europoje klubinio futbolo turnyro Čempionų lygos (ČL) burtai, kurie suskirstė grupių etapą įveikusias 16 komandų į aštuonias šešioliktfinalio poras. Kiek vėliau paaiškėjo ir Europos lygos (EL) kito etapo poros.

Burtų traukimo ceremonija šįkart buvo patikėta UEFA funkcionieriui Giorgio Marchetti ir šiemet karjerą baigusiam 36-erių ispanui Xabi Alonso. Šis futbolininkas su „Liverpool“ klubu ČL triumfavo 2005 metais, o su Madrido „Real“ – 2014 metais. Beje, su Ispanijos nacionaline rinktine jis laimėjo 2010 metų pasaulio futbolo čempionatą ir 2008 bei 2012 metų Europos futbolo pirmenybes.

ČL šešioliktfinalio poros:

Turino „Juventus“ (Italija) Londono „Tottenham“ (Anglija)
„Basel“ (Šveicarija) „Manchester City“ (Anglija)
„Porto“ (Portugalija) „Liverpool“ (Anglija)
„Sevilla“ (Ispanija) „Manchester United“ (Anglija)
Madrido „Real“ (Ispanija) Paryžiaus „Saint-Germain“ (Prancūzija)
Donecko „Shakhtar“ (Ukraina) „Roma“ (Italija)
Londono „Chelsea“ (Anglija) „Barcelona“ (Ispanija)
Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) Stambulos „Bešiktaš“ (Turkija)

Pirmosios komandų akistatos įvyks vasario 13, 14, 20 ir 21 dienomis, o atsakomosios dvikovos bus žaidžiamos kovo 6, 7, 13 ir 14 dienomis.

Įdomu, kad net trys aštuntfinalio poros iš aštuonių – „Juventus“-„Tottenham“, „Basel“-„Manchester City“, „Sevilla“-„Manchester United“ – niekada nežaidė viena prieš kitą oficialiose rungtynėse. „Juventus“ su „Tottenham“ buvo susitikusios draugiškose rungtynėse šiemet rugpjūtį ir pergalę rezultatu 2-0 tąkart šventė ekipa iš Londono.

„Porto“ su „Liverpool“ žaidė keturis kartus – dukart nugalėjo ekipa iš Anglijos, o dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis. Nesėkmingai klostėsi ir „Bešiktaš“ rungtynės su „Bayern“ – pralaimėta abu kartus.

Tikras futbolo perlas laukia „Real“ ir „PSG“ susitikime – po dvi pergales per šešerias rungtynes pasidalijusias ekipas šįkart į priekį ves atitinkamai Ronaldo ir Neymaras.

Tuo metu kai kurios ekipos greičiausiai bus kupinos sportinio pykčio. „Shakhtar“ jau yra eliminavęs „Roma“ 2010-11 metų ČL sezone. Revanšo sieks ir „Barcelona“, kurią „Chelsea“ eliminavo 2011-12 metų sezone. Iš viso šios komandos buvo susitikusios net 12 kartų – 4 kartus pergalę šventė Londono ekipa, 3 – katalonai, o 5 dvikovos baigėsi lygiosiomis.

Turnyro finalas gegužės 26 dieną bus surengtas 70 tūkst. vietų Kijevo olimpiniame stadione.

Xabi Alonso prie ČL trofėjaus, kurį į viršų jis kėlė dukart, AFP/Scanpix nuotr.

Kiek vėliau buvo ištraukti ir antro pagal prestižiškumą senajame žemyne Europos lygos burtai, suskirstę 32 turnyro ekipas į 16 porų. Burtų traukimo ceremonija patikėta jau minėtam G. Marchetti ir 38-erių Ericui Abidaliui, kuris įveikė kepenų vėžį ir tapo pirmuoju futbolininku tęsusiu karjerą po kepenų transplantacijos.

E. Abidalis ir EL taurė, AFP/Scanpix nuotr.

Jis su Liono „Olympique“ triskart triumfavo Prancūzijos pirmenybėse (2004–05, 2005–06, 2006–07 metais) ir dukart su „Barcelona“ triumfavo Čempionų lygoje (2008–09, 2010–11 metais).

UEFA inf.

Šios dvikovos bus žaidžiamos kitų metų vasario 15 ir 22 dienomis.

Šio turnyro nugalėtojas paaiškės gegužės 16 dieną 59 tūkst. vietų „Parc Olympique Lyonnais“ stadione Lione.