Sportas

2017.12.06 15:41

ESPN pagyros D. Saboniui: jis padarė dramatišką pažangą

15min.lt 2017.12.06 15:41

Nors NBA sezonas jau įsibėgėja, netyla kalbos apie vasaros mainus tarp „Oklahoma City Thunder“ ir „Indiana Pacers“ ekipų. ESPN apžvalgininkai neabejoja, kad juos vienareikšmiškai laimėjo Indianos klubas ir negaili pagyrų Domantui Saboniui.

Įdomu, kad tik įvykus mainams ESPN juos įvertino D su minusu „Pacers“ ekipai, tačiau sezonas parodė, kad Indiana laimėjo kur kas daugiau.

„Maniau, kad Victoras Oladipo nepridės daugiau vertės nei jo 17 mln. JAV dolerių kontraktas, o Domantas Sabonis neprisidės prie komandos pergalių dėl prastos karjeros pradžios NBA. V. Oladipo pažangos nesitikėjau dėl jo ilgametės karjeros, tačiau D. Sabonis tiesiog buvo neišnaudojamas Oklahomoje“, – prisipažįsta apžvalgininkas Kevinas Peltonas.

Tačiau „Pacers“ atgimę krepšininkai įrodė, kad ekspertai klydo. Šiandien ESPN Indianai šiuos mainus vertina kaip A su pliusu vien dėl sėkmingo V. Oladipo žaidimo.

Tačiau vis dar neaišku, kiek krepšininkas išlaikys savo puikią formą, o D. Sabonio nauda komandai atrodo ilgalaikė.

„Sabonis atliko dramatišką pažangą. Jis pagerino savo pataikymą iš žaidimo nuo 39,9 proc. iki 53,6. Tai vienas iš 20 geriausių žaidėjo progreso rodiklių nuo 1976 metų“, – apie D. Sabonio žaidimo skirtumus pirmajame ir antrajame NBA sezonuose kalba ESPN.

USA Today Sport/Scanpix nuotr.

Tačiau K. Peltonas mano, kad tam yra paprastas paaiškinimas – D. Sabonis pradėjo žaisti tinkamoje pozicijoje. Oklahomos ekipoje jis žaidė kartu su vidurio puolėju Stevenu Adamsu ir pataikė 32,1 proc. tritaškių. Šie tritaškiai sudarė beveik trečdalį visų lietuvio metimų praėjusį sezoną. Šiame sezone jis jau atakavo 6,5 proc. mažiau iš toli.

Indianoje D. Sabonis puikiai prisitaikė „centro“ pozicijoje, buvo įtrauktas į pikenrolą ir sužibėjo puikiu atakų užbaigimu. Basketball-Reference.com statistika rodo, kad šį sezoną lietuvis pataiko 73,2 proc. dvitaškių metimų.

„Sezono eigoje šis rodiklis sugrįš šiek tiek į žemę, bet tai vis tiek rodo, kad jis buvo vertas 11 šaukimo“, – mano K. Peltonas.

Tiesa, ESPN išskyrė du trūkumus D. Saboniui rungtyniaujant vidurio puolėju. Visų pirma, jis nėra pats geriausias krepšio saugotojas – lietuvis šį sezoną blokavo tik 7 metimus.

„Kita kliūtis – vidurio puolėjo pozicijoje Indiana jau turi Mylesą Turnerį, kuris nustumia D. Sabonį į atsarginio vaidmenį. Klubas efektyviau žaidžia, kai jie žaidžia atskirai, o ne kartu. Tačiau D. Sabonis yra labai svarbi detalė komandos rotacijoje, o to nebuvo galima tikėtis po jo blankaus sezono Oklahomoje“, – konstatavo ESPN.