Sportas

2017.12.06 10:32

Rusija kritikuoja sprendimą dėl Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.12.06 10:32

Tarptautiniam olimpiniam komitetui uždraudus Rusijai dalyvauti kitąmet vyksiančiose žiemos olimpinėse žaidynėse, Rusijos politikai ir atletai smerkia tokį sprendimą. 

Rusijos olimpinio komiteto pirmininkas Aleksandras Žukovas sveikina kvietimą dopingo nevartojusiems šalies atletams dalyvauti žaidynėse, tačiau nesutinka, kad jie tą galėtų daryti tik su neutralia vėliava. 

Jis pareiškė, kad bausti nekaltus yra neteisinga ir nemoralu. A. Žukovo teigimu, tai prieštarauja olimpiniams principams. Kai kurie Rusijos politikai ragina apskritai boikotuoti olimpines žaidynes.  

Tuo metu dalis šalies pareigūnų sveikina Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimą leisti olimpiadoje dalyvauti tiems Rusijos sportininkams, kurie įrodys esantys švarūs dėl dopingo vartojimo. Jie galės dalyvauti varžybose su neutralia vėliava ir užrašu ant sportinio kostiumo „olimpinis atletas iš Rusijos“.  Tačiau pergalės atveju Rusijos himno jie negirdės. 

Sprendimas priimtas tęsiantis tyrimui, kad Rusijos valdžia daug metų turėjo valstybės remiamą dopingo sistemą.

Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas Thomas Bachas teigia, kad toks sprendimas priimtas dėl to, kad Rusija savo veiksmais pakenkė olimpinėms žaidynėms ir sportui, o sankcijų prieš manipuliacijas būtina imtis siekiant apsaugoti sąžiningus sportininkus.