Naujienų srautas

Sportas2017.12.05 17:22

Nelaimė pavargusiame manieže – apalpo paauglys, o seselės nėra nuo rudens

Vilniuje Žemaitės gatvėje įsikūręs Lengvosios atletikos maniežas periodiškai vis primena apie savo amžių. Čia ne kartą buvo kilęs gaisras, tėvai ir garsiausi šalies lengvaatlečiai skundėsi treniruotėmis šaltyje, o šį pirmadienį dėl stipraus dažų kvapo apalpo vaikas. Trenerė suskubo kviesti greitąją pagalbą, nes manieže, kur nuolat knibžda šimtai vaikų, nuo šio rudens nebėra budinčios seselės.

Šių metų vasarį į šį maniežą skubėjo ir ugniagesių brigados. Tuomet gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimo. Gelbėtojai evakavo šimtus vaikų, kuriems vyko vakarinė treniruotė.

Pirmadienį čia taip pat treniravosi būrys vaikų, kai Laimutės Juchnevičienės auklėtinis apalpo dėl stipraus dažų kvapo. Trenerė suskubo kviesti greitąją pagalbą, nes manieže medicininės pagalbos negalima tikėtis jau nuo rudens.

2001 metais gimęs berniukas su greitąja neišvažiavo, tačiau jo apžiūrėti atskubėjo mediku dirbantis tėvas.

„Nuo fizinio krūvio vaikas tikrai negalėjo apalpti. Tiesiog jam silpna pasidarė. Nuo bėgimo yra išdraskytas maniežas ir yra tiesiog lopai dangos. Ten buvo stipriais klijais taisyta ir nuo penktadienio jie neišgaravo. Kvapas ten buvo baisus“, – pasakojo L. Juchnevičienė.

Trenerė tikina, kad budinti seselė tokiame manieže būtina: „Maniežas anksčiau ją visada turėdavo, tačiau nuo šio rudens jos nebėra. Nežinau, kodėl. Apie sąlygas mūsų manieže jau seniai kalbama. Čia ateina labai daug vaikų ir jiems reikia saugotis. Juk čia sportas, visko pasitaiko. Manau, kad seselė turėtų būti.“

Seselė išėjo į pensiją

Lengvosios atletikos maniežo vadovas Egidijus Zvilna patvirtino, kad žino apie šį incidentą. Kitais metais rekonstrukcijos laukiantis maniežas periodiškai yra lopomas. Būtent dėl to jame ir tvyrojo nemalonus kvapas.

„Žinote, mūsų maniežo dangos yra labai senos, vis laukiame rekonstrukcijos, tai kiekvienais metais tenka lopyti, nes nuo bėgimo ten net iki betono duobės pasidaro. Penktadienį mes uždažėme ir per savaitgalį neišgaravo tas kvapas. Dažuose yra acetono. Tai nuo to kvapo, matyt, ir pasidarė bloga. Kai kuriems vaikams jokio poveikio, bet būna ir taip. Buvo skundų, tai patarėme kitiems neiti, jei bijo. Šiandien pasiūlėme prasibėgti lauke, nes geras oras“, – apie susidariusias kenksmingas sąlygas kalbėjo E. Zvilna.

Maniežo vadovas teigė, kad tris mėnesius sporto komplekse nėra budinčios seselės, nes buvusi išėjo į pensiją.

„Mes turėjome seselę, bet jai baigėsi licencija. Jai buvo 82 metai ir ji išėjo į pensiją. Mūsų įstaiga gavo naujus nuostatus ir žinojome, kad pas mus nebus medicinos asmens, tai mes naujo žmogaus ir neieškojome. Nuo Naujųjų metų šiam etatui neturime finansavimo“, – aiškino E. Zvilna.

Pagal naujus įstatus, kurie įsigalios 2018 metais, Olimpiniame sporto centre yra panaikinami medicininiai etatai. Nuo šiol įstaigos pačios turės ieškotis šios srities darbuotojų ir pirkti jų paslaugas.

Anot maniežo direktoriaus, jie apie seselės paieškas galvotų, tik jei sulauktų reikalavimo iš klientų: „Šiuo atveju sporto mokyklų ar sporto centro. Bet tai atsispindės, aišku, įkainiuose, jie turės mokėti už šią paslaugą. Jeigu bus tam paklausa, bus ir seselė. Tiesiog dabar tokia situacija, kad neturime galimybės nieko įdarbinti.“

Griūvantis maniežas

Lengvaatlečiai šį sporto kompleksą jau kurį laiką vadina gėdingu ir griūvančiu. Po gaisro vasario mėnesį pasipiktinimo neslėpė ir Europos čempionė, geriausia Lietuvos lengvaatletė Airinė Palšytė.

„Išties stebiuosi, kaip tėvai veda sportuoti savo vaikus į maniežą, kaip nebijo, kad vieną dieną tas stogas įlūš ar nukris. Nebe pirmą kartą dega maniežas... Nejaugi turi ateiti laikas, kai jis pats suliepsnos iš nevilties? Apie renovaciją kalbama jau seniai, bet jokių veiksmų nėra imtasi“, – tuomet apgailestavo šuolininkė į aukštį.

Gaisro metu tada dirbusi rutulio stūmikė ir trenerė Giedrė Kupstytė taip pat neslėpė pasipiktinimo: „Šis maniežas – tikra tragedija. Jis – labai senas. Galbūt tai ženklas, jog rekonstrukcijos reikia verkiant.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi