Naujienų srautas

Sportas2017.12.05 16:05

Šaltiniai: Klaipėdos „Neptūnas“ turi rimtų finansinių problemų

Sėkmingai sezoną pradėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ dėl finansinių problemų gali prarasti ne vieną savo šio sezono lyderį. „BasketNews.lt“ žiniomis, atlyginimų mokėjimai krepšininkams vėluoja nuo pat sezono pradžios, o kai kurie iš jų nėra gavę algų ir už praėjusįjį.

Pavyzdžiui, šio sezono „Neptūno“ atradimas Arnas Butkevičius vis dar nėra gavęs trijų mėnesių algų už praėjusį sezoną. Šį sezoną jam algos taip pat vėlavo, tačiau, „BasketNews.lt“ žiniomis, sužinoję apie kitų klubų susidomėjimą juo, „Neptūno“ vadovai iš karto sumokėjo pinigus.

Ne vieną pasiūlymą išvykti turintis puolėjas gali bet kada palikti „Neptūną“, tačiau tikisi, jog klubas sumokės ir praėjusio sezono skolą.

A. Butkevičius LKL renka po 10,2 taško, atkovoja po 6,2 ir perima po 2,5 kamuolio, atlieka po 3,3 rezultatyvaus perdavimo bei surenka po 18,8 naudingumo balo. Čempionų lygoje puolėjas pelno po 12,3 taško, sugriebia po 7,5 kamuolio, atlieka po 4,3 rezultatyvaus perdavimo ir surenka po 19 naudingumo balų.

Bet kada išvykti iš Klaipėdos komandos gali ir Mindaugas Girdžiūnas, kadangi „Neptūnas“ nesumokėjo vienos algos už praėjusį sezoną.

M. Girdžiūnas Čempionų lygoje įmeta po 12,3 taško ir atlieka po 3,3 rezultatyvaus perdavimo, o LKL pelno po 11,7 taško bet atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus.

Mindaugas Girdžiūnas, BNS nuotr.

„Neptūną“ gali palikti ir kitas lyderis, šiuo metu naudingiausias LKL krepšininkas, 32-ejų metų 206 cm ūgio kolumbietis Juanas Palaciosas, kurio sutartyje yra numatyta galimybė kitoms komandoms jį išpirkti. Aukštaūgio atlyginimas (apie 12 tūkst. eurų per mėn.) yra pakankamai kuklus, jeigu lygintume su jo indėliu šį sezoną, o išpirka nėra didelė, kad atbaidytų kitas komandas.

J. Palaciosas šį sezoną LKL vidutiniškai pelno po 15,9 taško, atkovoja po 6,2 kamuolio, atlieka po 3,5 rezultatyvaus perdavimo, perima po 1,5 kamuolio ir surenka po 20,1 naudingumo balo.

FIBA Čempionų lygoje centras įmeta po 12,8 taško, sugriebia po 6,5 kamuolio, atlieka po 2,3 rezultatyvaus perdavimo, perima po 2 kamuolius ir surenka po 11,7 naudingumo balo.

Terminas, kuomet kontraktas gali būtų išpirktas, yra nustatytas maždaug iki kito FIBA lango, kuris vyks vasario antroje pusėje.

Praėjusį sezoną „Neptūnas“ kontraktą su galimybe jį išpirkti buvo sudaręs su Jimmy Baronu. Vasarį už šį snaiperį išpirką sumokėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„BasketNews.lt“ žiniomis, „Neptūnas“ aktyviai ieško išeičių iš susidariusios padėties, tačiau praėjusią savaitę bankai nesutiko suteikti paskolos, kadangi klubas nerado, kas laiduos už paskolintą sumą.

Prieš pat šį sezoną „Neptūno“ klube įvyko valdžios pokyčiai. Nuo vasario komandai vadovavusį Algimantą Ercių pakeitė ir direktoriaus postą užėmė Artūras Žalys. Su naujuoju direktoriumi tinklalapiui „BasketNews.lt“ susisiekti nepavyko, o klubo sporto direktorius Donatas Zavackas situacijos nekomentavo.

„Neptūnas“ šį sezoną Betsafe-LKL pirmenybėse iškovojo 10 pergalių ir patyrė 3 nesėkmes bei turnyrinėje lentelėje kartu su Panevėžio „Lietkabeliu“ dalinasi 2-3 vietomis.

FIBA Čempionų lygoje „Neptūnas“ per 6 turus pasiekė 5 pergales bei su Tenerifės „Iberostar“ ir Liudvigsburgo „MHP Riesen“ komandomis B grupėje dalinasi 1-3 vietomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi