Sportas

2015.09.08 13:45

Treneriai: moterų krepšinio rinktinei patekti į penketuką bus nelengva

Zinaida Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė po dviejų dienų išvyks į Europos krepšinio čempionatą Prancūzijoje. Rinktinės treneriai neslepia, kad komanda pergyvena pereinamąjį laikotarpį, todėl patekti į pirmąją penketuką, kaip tikimasi, nebus lengva.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė po dviejų dienų išvyks į Europos krepšinio čempionatą Prancūzijoje. Rinktinės treneriai neslepia, kad komanda pergyvena pereinamąjį laikotarpį, todėl patekti į pirmąją penketuką, kaip tikimasi, nebus lengva.

Gegužės pradžioje pradėjusioms pasirengimą Europos moterų krepšinio čempionatui Lietuvos rinktinės žaidėjoms – paskutiniai išbandymai Panevėžyje „Cido“ arenoje. Per mėnesį sužaista 10 draugiškų rungtynių, tačiau laimėtos vos trejos. Pasak vyriausiojo rinktinės trenerio, norėtųsi stabilesnio žaidimo.

„Mes esame mažiau patyrusi komanda, esame jauna komanda, čia mūsų problema. Nėra tokio didelio tarptautinių varžybų patyrimo, mūsų žaidėjos neatstovavo paskutinį sezoną geriausiems, stipriausiems Europos klubams, jos jaunos, negavo tokio didelio tarptautinio patyrimo“, – aiškina Lietuvos rinktinės vyr. treneris Algirdas Paulauskas.

Deja, prieš pat Europos čempionatą tenka keisti komandos 12-tuką. Panevėžyje atsinaujinus gynėjos Gretos Šniokaitės traumai, vietoje jos į rinktinę sugrįžta puolėja Lina Pikčiūtė. Nors krepšinio federacija moterų rinktinei iškėlė tikslą Europos čempionate patekti į pirmąjį penketuką, rinktinės treneris abejoja, ar tai pavyks padaryti.

„Labai drastiškai įvyko kartų kaita, yra didelis [amžiaus] tarpas tarp žaidėjų. Pavyzdžiui, turėjome dvi žaidėjas, gimusias 1981 metais, vieną – 1982 m., po to yra gimusios 1989 m. – atsiranda septynių metų tarpas“, – teigia A. Paulauskas.

1997-ųjų Europos čempionė, dabar Švedijos rinktinės trenerė asistentė Jurgita Kaušaitė padėtį dabartinėje Lietuvos rinktinėje įvardija kaip pereinamąjį laikotarpį. Pasak jos, puolėjos daug stipresnės už gynėjas, todėl Lietuvai užimti aukštą vietą čempionate Prancūzijoje bus nelengva.

„Sunku pasakyti, aišku, pradžia bus svarbi, bet dabar turnyrų metu yra apylygės komandos, vieną kitą nugali. Prancūzija, mano akimis, yra favoritė, Lietuva, manyčiau, sunkiai gali tikėtis patekti į šešetuką, nebent pradės demonstruoti geresnį žaidimą“, – sako J. Kaušaitė.

Į Europos čempionatą Prancūzijoje Lietuvos rinktinė išvyks ketvirtadienį, o birželio 15-ąją jau pradės kovas. D grupėje ji susitiks su Kroatijos, Čekijos ir Baltarusijos rinktinėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt