Sportas

2017.12.03 13:55

Mėnesio MVP – sniego senį pastatyti svajojanti amerikietė

LRT.lt 2017.12.03 13:55

Danielle McCray adaptacijos laikotarpis Lietuvoje neužtruko. Po puikaus sezono Švedijoje, 24-erių metų puolėja persikėlė į Lietuvos moterų krepšinio lygą (LMKL) ir nuo pat jos sezono pradžios pradėjo įrodinėti savo vertę. Pastarasis mėnuo legionierei iš JAV asmeniškai tapo ypatingai sėkmingu – ji dusyk buvo pripažinta geriausia LMKL savaitės žaidėja, o vėliau jai atiteko ir geriausios mėnesio krepšininkės laurai.

„Toks rezultatas – mūsų trenerio įdiegtos puikios sistemos ir mano talentingųjų komandos draugių dėka. Žaidžiame išties gerai, aikštėje gerai suprantame viena kitą ir tai mums leidžia rasti laisvus kelius pelnyti taškus“, – teigė asmeninio įvertinimo sulaukusi D. McCray, lapkritį vidutiniškai pelniusi po 15 taškų, atkovojusi po 10,8 kamuolio ir rinkusi po 26 naudingumo balus.

Prie viso to, įspūdingai spalio pabaigoje prieš Kauno raj. „Hoptrans-Sirenas“ sužaidusi amerikietė surinko 40 naudingumo balų bei pakartojo LMKL sezono rekordą, kurį pirmoji užfiksavo jos komandos draugė Rita Milieškienė, rašoma Lietuvos moterų krepšinio lygos tinklalapyje.

„Sūduvos“ vadovų susidomėjimo D. McCray sulaukė po itin sėkmingų metų Švedijoje, kur vidutiniškai pelnė po 17,1 taško, o dviženklės pelnytų taškų atžymos per 27 rungtynes nepasiekė vos tris kartus. Taip pat ji atkovojo po 9,6 kamuolio ir rinko po 20,6 naudingumo balo.

Tarpsezonio metu marijampoliečių dėmesiu nustebinta D. McCray iš karto puolė domėtis Lietuvos ekipa per artimiausia gide tapusią Mantę Kvederavičiūtę, tais metais kartu rungtyniavusia Visby „Ladies“ klube.

Krepšinio lygis Lietuvoje yra kiek aukštesnis nei Švedijoje bei pats krepšinis yra labiau organizuotas

„Iš tikrųjų daug nežinojau apie Lietuvą be to, kad Mantė yra kilusi iš šios šalies, – apsisprendimo momentą prisiminė krepšininkė. – Teiravausi jos apie krepšinio lygą ir pačią „Sūduvos“ komandą. Mantė puikiai atsiliepė apie krepšinio lygį ir mūsų trenerį Tadą Stankevičių, kurio dėka aš dar labiau susidomėjau galimybe žaisti čia.“

Ir bent jau kol kas užsienietė savo sprendimu tikrai nesigaili. Ji – viena geriausių šio sezono LMKL krepšininkių, o jos ekipa – viena pirmaujančių Lietuvoje.

„Krepšinio lygis Lietuvoje yra kiek aukštesnis nei Švedijoje bei pats krepšinis yra labiau organizuotas, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi D. McCray. – Kol kas Lietuva man iš tiesų patinka, ypatingai Marijampolė. Tai – labai puikus ir ramus miestas. Jeigu norime nuveikti kažką daugiau, Kaunas mums nėra taip ir toli.

Labiausiai mane nustebino tai, kad lietuviai yra tokie aukšti žmonės, nors ir esu mačiusi labai daug žmonių, viršijančių vidutinius standartus. Veikiausiai taip yra dėl maisto. Norėčiau taip pat dar ūgtelėti ir būti aukštesnė nei esu dabar.“

 

2 game weekend to start the Baltic League season. We won both games. Great start to the new season. #Suduva #Lithuania

A post shared by Danielle "Day Day" McCray (@daniellexmccray) on Oct 8, 2017 at 6:32am PDT

Nors „Sūduva“ kovoja ne tik LMKL, bet ir Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL), krepšininkės turi išties nemažai laisvo laiko. Jį D. McCray stengiasi skirti savo mėgstamam hobiui bei tuo pačiu bando kuo labiau susipažinti su vietinėmis apylinkėmis.

„Taip pat aš esu grafikos dizainerė. Laisvu laiku daug piešiu ir maketuoju logotipus. Be to, dar patinka žvalgytis po Marijampolę, kurioje neseniai atradau kavinę, kepančią puikias picas“, – pasakojo atletė.

Pirmaisiais profesionalios karjeros metais su didžiausiu iššūkiu – buvimu toli nuo mylimos šeimos – susitvarkiusiai amerikietei dabar tenka taikytis prie ne tik permainingų orų, bet taip pat šalčio ir sniego.

„Esu iš Floridos, kur sniego absoliučiai nebūna, – pabrėžė D. McCray. – Nemėgstu šalčio, bet tuo pačiu esu labai susižavėjusi sniegu. Tikiuosi, jog bus galimybė pastatyti sniego senį ar pažaisti sniego karą su savo draugėmis.“

Paklausta apie tikslus „Sūduvos“ legionierė surimtėja ir kartelę tiek sau, tiek komandai kelia į didžiausias aukštumas.

„Mano užduotis – padėti komandai iškovoti čempionių titulą, prie kurio galiu prisidėti savo dalimi: renkant taškus ir kovojant po krepšiu dėl kamuolių. Pačios galutinis tikslas – vieną dieną praverti moterų NBA duris“, – užtikrintai pareiškė ji.