Sportas

2017.11.30 10:07

Š. Jasikevičius auklėjo Izraelio žurnalistus: jūs neturėtumėte kapstyti taip giliai

basketnews.lt2017.11.30 10:07

Šarūnas Jasikevičius Tel Avive vis dar yra didelė žvaigždė. Tokia didelė, kad vietos žurnalistai niekaip negalėjo suprasti, kodėl legendinis įžaidėjas vasarą atmetė mažiausiai dvigubai pelningesnį „Maccabi“ pasiūlymą ir nusprendė dar dvejiems metams likti prie Kauno „Žalgirio“ vairo. 

Rungtynių su „Maccabi“ išvakarėse Izraelio žurnalistai neatlyždami klausinėjo Jasikevičiaus, kodėl šis nepasinaudojo galimybe persikelti į „geresnį“ klubą. Lietuvis mažiausiai keliolika kartų pakartojo, kad Kaune jaučiasi laimingas ir nemato priežasties vykti kitur. 

„Kalbant apie mane esu labai laimingas ten, kur esu. Visada tai sakau, bet, manau, kad kartais žmonės netiki, jog esu laimingas Kaune. Sakiau jums, kad norėčiau likti Kaune taip ilgai, kiek jie norės mane pasilikti. Turėtų įvykti kažkas labai didelio, kad norėčiau palikti šią nuostabią vietą. Turime puikias tradicijas, puikią klubo vadovybę. Kaune viskas tiesiog idealu“, – pabrėžė Š. Jasikevičius.

Ištrūkęs iš spaudos konferencijos ir „Žalgirio“ krepšininkams įžengus į „Menora Mivtachim“ arenos aikštelę, Jasikevičių pasitiko ir šiltai apkabino Holono „Hapoel“ komandos strategas Danas Shamiras. Jis su Jasikevičiumi susidraugavo dar prieš keliolika metų, kai kartu su Davidu Blattu talkino prie Izraelio klubo vairo stovėjusiam legendiniam Pini Gershonui. 

– Treneri „Žalgiris“ neturi didelių žvaigždžių ir ypatingai brangių krepšininkų, bet kiekvieną sezoną Eurolygoje pasirodo puikiai. Kokia „Žalgirio“ paslaptis? 

– Paslaptis yra tokia, kad mes visi sunkiai dirbame ta pačia kryptimi. Visi puikiai sutariame, nuo klubo prezidento iki eilinių darbuotojų. Nesu tikras ar taip yra visuose klubuose. Kita vertus mūsų laukia dar ilgas kelias. Kol kas nedemonstruojame viso savo potencialo. Dar turime krepšininkų, kuriuos norėtume geriau integruoti į komandą ir sulaukti rezultatų. O tai ne visada paprasta. Pakeitus klubą perprasti naują sistemą vieniems žaidėjams užtrunka trumpiau, o kitiems prireikia kelerių metų. Turime tai iškęsti kartu. 

– Į Tel Avivą kaip vyr. treneris atvykstate jau antrą kartą. Ar čia vis dar jaučiatės ypatingai ir ar sirgaliai bei arena gali jus paveikti rungtynėse su „Maccabi“?

– Nemanau. Žinoma, šis miestas ir ši arena man yra ypatinga, bet kiekvieną kartą tampu vis mažiau emocionalesnis. Tai tampa įprasta. Esu laimingas būdamas čia, bet mes pasistengsime laimėti rungtynes. Ar mane paveiks sirgaliai? Tikiuosi, kad ne. Manęs niekas neturi paveikti. Juk neturiu pataikyti metimų. Tiesiog turėsiu šiek tiek rėkti (juokiasi, – Red.). 

– Skaitėme jūsų citatas Lietuvos žiniasklaidoje apie tai, kodėl vasarą atsisakėte atvykti dirbti į „Maccabi“. Kas tarp jūsų ir „Maccabi“ įvyko iš tiesų? Ar tiesa, jog kalbėjote, kad komandai yra labai svarbu turėti vietinių žaidėjų?

– Manau, kad vietiniai žaidėjai yra patys svarbiausi. Taip buvo visada. Pasižiūrėkite į Eurolygos komandas, kurios ilgą laiką demonstruoja gerus rezultatus – „Panathinaikos“, „Barcelona“ ar „Maccabi“. Didingais „Maccabi“ laikais turėjome tiek daug puikių Izraelio krepšininkų. Jie buvo patys svarbiausi žaidėjai. Negali būti jokių klausimų. Tai baziniai žaidėjai, kurie geriausiai supranta komandą. Tokia maža šalis kaip Izraelis ne kiekvienais metais turi gerą krepšininkų kartą. Taip yra ir Lietuvoje. Vienais metais esame geresni, kitais – prastesni. Bet mes neturime 40 milijonų žmonių iš kurių galėtume rinktis krepšininkus, ką gali kai kurios kitos šalys. Logiška, kad kartais neturi gerų vietinių žaidėjų.

Žinoma, nenoriu nuvertinti kitų krepšininkų. O kalbant apie mane esu labai laimingas ten, kur esu. Visada tai sakau, bet, manau, kad kartais žmonės netiki, jog esu laimingas Kaune. Sakiau jums, kad norėčiau likti Kaune taip ilgai, kiek jie norės mane pasilikti. Turėtų įvykti kažkas labai didelio, kad norėčiau palikti šią nuostabią vietą. Turime puikias tradicijas, puikią klubo vadovybę. Kaune viskas tiesiog idealu. Esu labai patenkintas dirbdamas su šia komanda, o klubas man leidžia dirbti.

– Bet jūs turite daug potencialo, puikius įgūdžius ir praėjusį sezoną su „Žalgiriu“ atlikote nuostabų darbą. Galbūt visgi norėtumėte persikelti į geresnę komandą? Tokią kaip „Barcelona“, „Maccabi“ ar pan.?

– Kas verčia jus manyti, kad tai geresnės komandos?

– Biudžetas. 

– Aaa, biudžetas. Neaišku, kokią to biudžeto dalį jie duotų man (juokiasi, – Red.). Ne, aš juokauju. Jūs neturėtumėte kapstyti taip giliai. Tiesiog pasistenkite patikėti manimi – esu laimingas būdamas namie. Mano vaikams Kaune taip pat patinka, jie čia eina į mokyklą. Matau, kad jūsų veidai yra labai „wow“ (parodo žurnalistams išplėstas akis, – Red.), bet tikrai esu laimingas. Tad kodėl turėčiau norėti išvykti? 

– Šiandien Izraelyje buvo išspausdintas interviu su jūsų draugu Davidu Blu. Jis pasakė tokį sakinį. Nežinojau, ką reiškia lyderystė, kol nežaidžiau su Š. Jasikevičiumi. 

– Puiku (šypsosi, – Red.). Davidas yra gudrus vaikinas. Ką daugiau galėčiau pasakyti. Ačiū, Davidai. 

– Šį sezoną demonstruojate neįtikėtinus rezultatus rungtyniaudami išvykose. 32 taškų skirtumu įveikėte Milano klubą, laimėjote Barselonoje ir Malagoje. Kaip galėtumėte paaiškinti faktą, kad „Žalgiris“ geriau žaidžia išvykose, o ne namie?

– Nežinau, kaip tai paaiškinti. Jeigu žinočiau, pasistengčiau tai pakeisti.

– Galbūt galėtumėte palyginti šio ir praėjusio sezono Eurolygą? Praėjusiais metais turnyre buvo daug superžvaigždžių kaip Milošas Teodosičius, Mike`as Jamesas. Ar tiesa, kad šį sezoną nėra taip sunku, kaip pernai, o tai jūsų komandai suteikia daugiau galimybių?

– Nesu tikras ar galiu atsakyti ir į šį klausimą. Manau, kad Eurolyga yra stipri. Manau, kad mums reikia dar šiek tiek laiko, kad suprastume, kiek ji stipri. Dabar yra lapkričio pabaiga ir atrodo, kad kai kurios komandos dar nespragtelėjo. Bet šis laikas artėja. Netrukus sužaisime dešimtąsias rungtynes ir jau artimiausiu metu kai kurios komandos ims demonstruoti geresnį krepšinį. Ypač komandos, kurios turi daug talentų.

Į jūsų klausimą atsakyti negaliu. Jeigu turite omenyje vieną ar kelis į NBA išvykusius žaidėjus, nemanau, kad jie turi didelę reikšmę (lygos pajėgumo skirtumui, – Red.). Bet faktas, kad ateityje finansiškai bus sunkiau konkuruoti su NBA ar Kinija, ar D lyga. Tad grįžtame prie to paties – vietinių žaidėjų. Pačių svarbiausių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.