Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos rankininkai ruošiasi susitikti su olimpiniais čempionais

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė jau savaitę treniruojasi prieš paskutines dvejas kitų metų Europos čempionato atrankos rungtynes su Prancūzijos ir Norvegijos rinktinėmis.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė jau savaitę treniruojasi prieš paskutines dvejas kitų metų Europos čempionato atrankos rungtynes su Prancūzijos ir Norvegijos rinktinėmis.

Per ilgesnį nei įprasta pasirengimo laikotarpį komanda žaidė ir dvejas draugiškas rungtynes. Savaitgalį turnyre Estijoje lietuviai nugalėjo šeimininkų ir Suomijos rinktines. Pasak trenerio Gintaro Savukyno, labai trūksta dėl traumų ar asmeninių priežasčių negalėjusių atvykti Arūno Vaškevičiaus, Nerijaus Atajevo, Jono Truchanovičiaus, Remigijaus Čepulio, Rolando Bernatonio ir Valdo Novickio.   

Trečiadienio rungtynėse Vilniuje su olimpiniais čempionais ir pirmąją vietą trečioje atrankos grupėje užsitikrinusiais Prancūzijos rankininkais kaip galimą kozirį Lietuvos rinktinės treneris įvardija kontratakas.

Pirmame tarpusavio susitikime svečiuose lietuviai tituluotiems varžovams nusileido devynių įvarčių skirtumu.

„Tikrai neblogai sekėsi kontratakos, greitas puolimas. Jeigu pavyktų tvarkingai apsiginti, tai greitas puolimas mums būtų parankus. Poziciniame puolime užpulti augalotus prancūzus bus žymiai sunkiau negu kontratakuojant“, – aiškino Lietuvos rinktinės vyr. treneris G. Savukynas.

Lietuvos rinktinė trečioje atrankos grupėje su viena pergale kol kas trečia. Į 2014-ųjų Europos čempionatą pateks dvi stipriausios grupės komandos bei viena geriausia trečiąją vietą užėmusi rinktinė. Išsaugota trečioji pozicija lietuviams leistų 2016-ųjų Senojo žemyno pirmenybių atrankos turnyre išvengti pirmojo etapo kovų.

„Antra vieta yra, be abejo, mintyse, nes varžybų etapas dar nesibaigė – tiek norvegams, tiek turkams, tiek mums yra galimybės kovoti tarpusavyje. Kaip susiklostys šios dvejos rungtynės, niekas nežino iš anksto“, – sako Lietuvos rinktinės vyr. treneris G. Savukynas.

Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių dvikovą trečiadienį tiesiogiai rodys LRT televizija. Transliacijos pradžia – 18 val. 45 min.