Sportas

2017.11.22 23:17

Juoką keliantis Rusijos pyktis – įvardijo, kodėl nerengs pasaulio krepšinio čempionato

lrytas.lt2017.11.22 23:17

Mažo vaiko pyktis smėlio dėžėje ir siekis ten pat pasišlapinti – taip juokdamasi pasaulio žiniasklaida sutiko žinią, kad Rusijos krepšinio federacijos vadovas Andrejus Kirilenka patrepsėjo kojyte ir „nubaudė“ krepšinio visuomenę – atsisakė kovoti dėl 2023 metų pasaulio čempionato rengimo teisių. 

FIBA mažėja norinčių surengti 2023 metų planetos pirmenybes, tačiau kandidatų tikrai yra. Antradienį Turkija atsiėmė paraišką siekti dar kartą organizuoti planetos pirmenybes, o trečiadienį tai padarė ir Rusija.

Trečiadienis buvo paskutinė diena, kai reikėjo patvirtinti FIBA organizacijai, kad bus siekiama pirmenybių. Po šios dienos kandidatas privalėjo įnešti pusės milijono eurų užstatą.

Kaip pareiškė Rusijos krepšinio federacijos prezidentas Andrejus Kirilenka, toks sprendimas priimtas dėl to „priešiško pasaulio sporto bendruomenės požiūrio į šią šalį“.

„Atsižvelgus į pasaulio požiūrį į mūsų sportininkus ir visą šalies sportą, mes atsisakome kovoti dėl čempionato teisių, – kalbėjo A. Kirilenka. – Mes sunkiai dirbome ties šiuo projektu ir sukaupėme nemažai patirties. Noriu padėkoti miestams, kurie sutiko ir norėjo priimti 2023 metų pasaulio čempionatą – Maskvą, Sankt Peterburgą, Kazanę ir Permę“.

Rengti Pasaulio taurės turnyrą pretenduoja Urugvajus su Argentina bei jungtinis trijų šalių sambūris: Japonija, Filipinai, Indonezija. 2019-ųjų planetos čempionatas vyks Kinijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.