Sportas

2017.11.20 10:58

Vienu mažiau: Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas – priverstinai sutrumpintas

Tautvydas Meškonis, LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt2017.11.20 10:58

Į Lietuvos rinktinės stovyklą pirmadienį susirinks ne 15, o 14 kandidatų. Dainiui Adomaičiui teko priverstinai patrumpinti nacionalinės komandos kandidatų sąrašą.

M. Grigonis pirmadienį neprisistatys į Palangos „Vanagupės“ viešbutį dėl sveikatos problemų.

Čiurnos traumą dar vasarą ruošdamasis Europos čempionatui rinktinės stovykloje patyręs snaiperis iki šiol neišsigydė skausmo ir privalo išnaudoti FIBA langų pertrauką poilsiui.

Dėl šios traumos M. Grigonis vos spėjo į benuvažiuojantį rinktinės traukinį ir tik paskutinę akimirką buvo įtrauktas į galutinį dvyliktuką.

Vos tik pasibaigus Europos pirmenybėms 23 metų 198 cm ūgio žaidėjas išvyko į Berlyno ALBA klubą ir pradėjo sezoną Vokietijoje.

Išsilaižyti žaizdų M. Grigonis laiko taip ir neturėjo. Poilsis jo čiurnai dabar – būtinas.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje D. Adomaitis galės rinktis iš Renaldo Seibučio, Ado Juškevičiaus, Mindaugo Girdžiūno, Roko Giedraičio arba Arnoldo Kulbokos.

Pirmosioms pasaulio čempionato atrankos rungtynėms penktadienį Kosove D. Adomaitis ruošis su 14 žaidėjų.

Paskutinę akimirką treneris sužinojo, kad į rinktinę atvyks Kšištofas Lavrinovičius. Iki sekmadienio LKL dvikovos su Kauno „Žalgiriu“ Dainius Adomaitis dar nežinojo Brolio atsakymo.

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas vylėsi, kad aukštaūgis liks Panevėžyje, kad susigrąžintų žaidimo pojūtį su savo komanda, tačiau K. Lavrinovičius veržėsi į rinktinę.

„Ir žmona sakė: kur tu, senis... Bet jeigu nenuvažiuočiau, gal paskui save graužčiau, kad gal reikėjo nuvažiuoti, padėti? Toks charakteris, – 15min pasakojo Kšištofas. – Dar yra paskutinis kvėpavimas. Sako, kai žmogus sensta, tai panašėja į vaiką. Tai gal tas. Gal papulsiu į Guinnesso rekordų knygą? (juokiasi) Jeigu prašo padėti, kuo galėsiu, tuo padėsiu. Atvažiuot atvažiuosiu, o pažiūrėsim, kaip ten bus.“

Jau pirmadienio vakarą Palangoje planuojama pirmoji rinktinės treniruotė.

Vardas

Pavardė

Klubas

Adas

Juškevičius

Panevėžio „Lietkabelis“

Mindaugas

Girdžiūnas

Klaipėdos „Neptūnas“

Šarūnas

Vasiliauskas

Trabzono „Trabzonspor“

Renaldas

Seibutis

Klaipėdos „Neptūnas“

Rokas

Giedraitis

Vilniaus „Lietuvos rytas“

Deividas

Gailius

Burgoso „Miraflores“

Arnas

Butkevičius

Klaipėdos „Neptūnas“

Arnoldas

Kulboka

Kapo d‘Orlando „Betaland“

Gediminas

Orelikas

Venecijos „Umana Reyer“

Eimantas

Bendžius

Santjago de Kompostelos „Monbus Obradoiro“

Kšištofas

Lavrinovičius

Panevėžio „Lietkabelis“

Evaldas

Kairys

Biujukčekmedžės „Demir Insaat“

Vaidas

Čepukaitis

Panevėžio „Lietkabelis“

Laurynas

Birutis

„Šiauliai“

Kandidatų sąraše yra tik trys pastarojo Europos čempionato dalyviai: Adas Juškevičius, Marius Grigonis ir Eimantas Bendžius. Tiesa, Mindaugas Girdžiūnas, Rokas Giedraitis, Deividas Gailius ir Evaldas Kairys praėjusią vasarą jau treniravosi su rinktine. Tokios patirties turi ir Šarūnas Vasiliauskas bei veteranai – Renaldas Seibutis ir Kšyštofas Lavrinovičius.Lietuvos krepšininkai atrankos turnyrą pradės penktadienį rungtynėmis svečiuose su Kosovo komanda, o sekmadienį Klaipėdoje susitiks su lenkais. Prieš dvi savaites trenerio Dainiaus Adomaičio paskelbtame 15-os kandidatų sąraše nėra Eurolygoje ir NBA rungtyniaujančių krepšininkų. Abipusiu susitarimu į pirmąsias dvejas atrankos rungtynes nebuvo pakviestas ir Kinijoje sėkmingai žaidžiantis Donatas Motiejūnas.

C grupėje, be jau minėtų komandų, žais ir Vengrijos krepšininkai, su kuriais lietuviai susitiks kitų metų vasario mėnesį namie. Į kitą atrankos etapą pateks tris pirmąsias vietas grupėje užimsiančios komandos.