Naujienų srautas

Sportas2017.11.19 23:13

„Lietkabelio“ treneris paaiškino nesuvokiamą sprendimą rungtynių su „Žalgiriu“ pabaigoje

„Nesuvokiamas sprendimas!“ – šaukė LKL komentatorius Vaidas Čeponis, kai, likus 30 sekundžių iki dvikovos pabaigos, 4 taškais atsilikęs Panevėžio „Lietkabelis“ neprasižengė prieš „žalgiriečius“. 

Panevėžio sirgaliai irgi prašė prasižengti, tačiau atakai skirtas laikas ištiksėjo be teisėjo įsikišimo. Ir nors „Lietkabelis“ apsigynė nuo paskutinio Kauno „Žalgirio“ išpuolio, kelių sekundžių išplėšti pratęsimą nebeužteko. Čempionai buvo tiesiog nebepasiekiami vienu metimu.

Artūras Štalbergas ramiai priėmė klausimą, kodėl „Lietkabelis“ neprasižengė, kai, atrodo, tos pražangos reikėjo.

Toks buvo planas

„Norėjome padaryti spąstus ir perimti kamuolį. Taip išėjo, kad vos jo neperėmėme, bet tada žalgiriečiai išsisuko iš spąstų. O vėliau, baigiantis atakai, jau nebebuvo prasmės prasižengti“, – paaiškino treneris iš Latvijos.

Jaunas 33 metų specialistas supranta, kad dabar toks jo sprendimas gali būti vertinamas labai dviprasmiškai.

„Aišku, dabar galima sakyti, kad padariau klaidą. Bet mūsų planas buvo toks ir mums beveik pavyko“, – pridūrė A. Štalbergas.

Jis buvo patenkintas, kad „Žalgiris“ iš „Cido“ arenos išvažiavo įmetęs tik 70 taškų, tačiau klaikokas panevėžiečių puolimas neleido įmesti „Lietkabeliui“ daugiau.

„Neturiu dėl gynybos priekaištų, kai praleidome tik 70 taškų. Bet puolime 20 klaidų prieš Eurolygos komandą... Nėra jokių būdų, kad galėtume laimėti su tiek klaidų prieš tokias komandas. Juk 20 kartų mes likome be atakos. Metėme kamuolį tiesiog į užribį, – purtė galvą A. Štalbergas. – Nemėgstu kritikuoti žaidėjų, bet Čepukaitis žaidė gerai, išskyrus tas 7 klaidas. Mes parodėme vaizdo įrašą, bandėmės treniruotėse... Pasakiau jam, kad jei gauni kamuolį po užtvaros, turi būti pasiruošęs pagalbai iš silpnosios pusės. Bet 7 klaidos... Nežinau, kaip tą paaiškinti. Man svarbu, jog jis ištaisys klaidas ir nebekartos jų ateityje. Čepukaitis yra geras žaidėjas, kuris mokosi ir dar turi daug vietos tobulėjimui.“

A. Štalbergas pridūrė, kad du svarbūs „Lietkabelio“ žaidėjai Kšištofas Lavrinovičius ir Lorenzo Williamsas yra prastos formos. Prie to prisidėjo ir traumos pirmaisiais sezono mėnesiais.

„Mums reikėjo šitos pertraukos, – apie dviejų savaičių pertrauką iki kitų rungtynių dėl FIBA langų prasitarė A. Štalbergas. – Per ją bandysime grįžti į formą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi