Sportas

2017.11.17 16:36

E. Jankauskas apie mūšį dėl A lygos čempionų vardo: „Žalgiriui“ greičiausiai reikės rizikuoti

ELTA2017.11.17 16:36

Lietuvos futbole – seniai nematyta intriga. A lygos čempionas paaiškės tik sekmadienį paskutiniame ture, kuriame dėl nugalėtojo titulo susikaus Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“.

Šiuo metu pirmąją vietą turnyro lentelėje užimantys marijampoliečiai vos vienu tašku lenkia „Žalgirį“, kuris čempionate triumfavo pastaruosius ketverius sezonus.

Atidžiai A lygos sezoną stebėjęs Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas tiki, kad laukia ypatingas mačas.

„Tai, ką turime dabar, yra šaunu. Bus daug emocijų, streso, o tai daro futbolą žaviu. Įdomu bus stebėti psichologinę ir taktinę kovą“, – sakė nacionalinės komandos treneris.

Tiesa, E. Jankauskas nelinkęs spėlioti, kas į viršų kels A lygos trofėjų.

Šį sezoną tarpusavyje komandos žaidė keturis kartus – pasidalino po pergalę bei dukart sužaidė lygiosiomis. Lemiamas mačas vyks Marijampolėje, ant žolės, o tai neįprasta danga „Žalgiriui“. Pasak E. Jankausko, Vilniaus klubas turės prie to prisitaikyti, mat norint iškovoti titulą, jam reikalinga tik pergalė.

„Nepaisant neįprastos dangos, „Žalgiriui“ greičiausiai reikės rizikuoti. „Sūduva“, ko gero, organizuos žaidimą gynyboje, o „Žalgiris“ įpratęs žaisti pirmu numeriu, jis žino, kad jam reikia pergalės, įvarčio ir komanda ieškos kelių kaip atidaryti gynybą“, – samprotavo E. Jankauskas.

Visgi, E. Jankauskas įsitikinęs, kad šioje dvikovoje svarbesnis bus psichologinis pasiruošimas, o ne taktika. Lietuvos rinktinės trenerio manymu, psichologiškai geriau nusiteikusi komanda aikštelėje gali atlikti daugiau nei varžovai.

„Gerus žaidėjus nuo labai gerų žaidėjų skiria psichologinis pasiruošimas. Kiekvienas žaidėjas turi dirbti su savimi, treneriai turi padėti išlaikyti ramumą, kad jėgos nebūtų švaistomos iki rungtynių. Aš ir pats turėjau šitą problemą ir daug kitų futbolininkų turi, kai išdegina energiją dar prieš rungtynes pradedami per anksti galvoti apie tai, kas vyks“, – sakė buvęs futbolininkas.

Pastaruoju metu į Lietuvos rinktinę yra kviečiami penki „Žalgirio“ ir trys „Sūduvos“ žaidėjai. Lietuvos rinktinės treneris neslėpė, kad atidžiai stebi rinktinės kandidatų pasirodymus ir tiki, kad tokia intriga ir svarbūs mačai bus naudingi ne tik pačiai lygai, bet ir žaidėjams.

„Tokios rungtynės duoda patirtį ir tai reikia pereiti, kad taptum geresniu žaidėju. Kuo daugiau lietuvių žaidėjų dalyvaus tokiose rungtynėse, tuo bus geriau“, – kalbėjo treneris. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt