Sportas

2017.11.13 23:43

Sabonis, ne Saboniukas: kodėl Domantas ryškiai spindi naujoje komandoje?

Rokas Pakėnas, basketnews.lt2017.11.13 23:43

Domantas Sabonis NBA sezono starte tiesiog sprogo. Puikiai Indianos „Pacers“ ekipoje debiutavęs 21-erių lietuvis demonstruoja fantastišką formą, kuri, neabejoju, jam padės tvirtą pagrindą po kojomis stipriausioje pasaulio lygoje. Puolėjas įrodė, kad gali žaisti aukščiausio lygio krepšinį.

Visgi puikiam Sabonio žaidimui įtaką turi kelios priežastys. Viena jų – sėkmė. Lietuviui velniškai pasisekė, kad vasarą Oklahomos „Thunder“ jį nusprendė išmainyti. Šis ėjimas galimai taps vienu iš kertinių Sabonio karjeros momentų.

NBA lygoje neužtenka turėti talentą. Daug gabių vyrukų šioje lygoje tiesiog sėdi ant suolo. Krepšininkų sėkmė NBA labai priklauso nuo komandos trenerio, jo filosofijos ir propaguojamo žaidimo stiliaus. Galiausiai – nuo ekipos lyderio. Sabonio išnaudojimas Oklahomoje bei Indianoje yra kardinaliai skirtingas.

„Thunder“ ekipoje visas žaidimo gijas savo rankose laiko Russellas Westbrookas, o Sabonis ten buvo naudojamas tik kaip ketvirtasis numeris, galintis pataikyti iš toli, ir didžiąją laiko dalį jis būdavo lyg prikaltas prie tritaškio.

Tam yra dvi priežastys. Pirma, kuomet aukštaūgiai išsidėstę prie tritaškio, natūralu, kad „Thunder“ lyderis turi laisvesnį kelią veržtis. Antra, jei veržtis yra vis tiek sudėtinga, tuomet jis gali nusimesti kamuolį puolėjui, kuris nedelsdamas švystels jį nuo trijų taškų zonos, o Westbrookas įsirašys rezultatyvų perdavimą.

Tai nėra naujiena Oklahomoje. Taip ilgus metus buvo su Serge‘u Ibaka, kuris ne kartą yra skundęsis, kad puolime kartais kelias minutes negauna pačiupinėti kamuolio. Taip buvo ir Saboniui, kuris debiutiniame sezone per rungtynes vidutiniškai išmesdavo po 2 tritaškius. Absoliučiai kitoks jo vaidmuo yra „Pacers“ komandoje, kurioje jis iš toli jis meta vos po 0,4 karto per rungtynes.

Nate‘as McMillanas išnaudoja lietuvio stiprybes. Lietuvis turi fantastišką krepšinio suvokimą, kuris atsispindi jo judėjime aikštėje, gebėjime labai efektyviai žaisti du prieš du situacijose. Kaip iš natų dabar žaidžiantis Sabonis gali varžovus bausti tiek apžaisdamas juos arčiau krepšio, tiek atakuodamas iš vidutinio nuotolio. Sabonis aikštelėje juda užtikrintai ir sklandžiai, kaip tikras meistras, lygoje žaidžiantis daugybę metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.