Sportas

2017.11.13 16:24

Atleistas M. Kuzminskas: kas toliau?

15min.lt 2017.11.13 16:24

Keista sveikinti žmogų, kai jį atleidžia, bet Mindaugo Kuzminsko istorijoje, ko gero, tai buvo geriausias įmanomas jo karjeros tęsinys. „New York Knicks“ klubas sekmadienį informavo, kad atsisako 28 metų lietuvio. 24sek paaiškina, kas toliau laukia M. Kuzminsko.

Kodėl tai gerai?

Kai „Knicks“ organizaciją paliko Philas Jacksonas, Niujorko klubo treneris Jeffas Hornacekas ėmė veikti savarankiškai ir naujoje savo rotacijoje nebematė M. Kuzminsko.

Per 12 NBA reguliariojo sezono rungtynių lietuvis aikštėje pasirodė tik sykį ir ant parketo praleido ne visas dvi minutes.

J. Hornacekas lengvojo krašto puolėjo pozicijoje pasirinko kitus žaidėjus – Timą Hardaway`ų ir Dougą McDermottą, todėl daugeliui rungtynių net neregistravo M. Kuzminsko.

Dabar puolėjas gali atsidurti komandoje, kurioje gaus daugiau galimybių pasireikšti.

Atleisti M. Kuzminską „Knicks“ paskatino ir Joakimo Noah sugrįžimas į rotaciją. Dėl 20 rungtynių diskvalifikacijos aukštaūgis praleido sezono pradžią, bet jau gali būti registruojamas kovoms. Tam „Knicks“ turėjo atlaisvinti vietą sudėtyje ir tą padarė M. Kuzminsko sąskaita.

M. Kuzminskas gali praturtėti?

Per 48 artimiausias valandas nuo pranešimo apie atleidimą M. Kuzminsko sutartį gali perimti bet kuri iš likusių 29 NBA komandų.

Pagal sutartį, likusį sezoną „Knicks“ M. Kuzminskui buvo įsipareigoję sumokėti maždaug 3 milijonus JAV dolerių.

Taigi, jeigu kuri nors kita NBA komanda per 48 valandas įsigys 206 cm ūgio žaidėją, mokės jam tuos pačius pagal sutartį numatytus pinigus.

Jeigu per 48 valandas nuo atleidimo M. Kuzminskas nesusiras naujos ekipos, jis galės pasirašyti bet kokios vertės sutartį, o Niujorko klubas iki sezono pabaigos mokės žaidėjui 3 milijonų dolerių kompensaciją (maždaug 50 proc. atskaičiavus mokesčius).

Taigi, M. Kuzminskas savotiškai gali uždirbti. Tokiu atveju iš „Knicks“ gautų visos sutarties kompensaciją ir gautų pinigus iš naujos sutarties.

AFP/Scanpix nuotr.

Kas domisi M. Kuzminsku?

„Knicks“ ieškojo mainų variantų, bet iškeisti lietuvio nepavyko. Tai reiškia, kad kitos NBA ekipos taip anksti nenorėjo aukoti savo žaidėjų ar NBA naujokų biržos šaukimų.

Kita vertus, susidomėjimo M. Kuzminsku netrūksta ir jis turėtų likti stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje.

„New York Post“ žurnalistas Marcas Bermanas rašo, kad lietuviu domisi „Los Angeles Lakers“, „Chicago Bulls“ ir „Atlanta Hawks“ klubai.

Taip pat pranešama, kad teoriškai M. Kuzminską dar gali įsigyti „Brooklyn Nets“, „Indiana Pacers“, „Philadelphia 76ers“, „Phoenix Suns“ ir „Sacramento Kings“ komandos, kurios šiam sandoriui turėtų ir vietos sudėtyje, ir užtektinai finansų.

Pėdsakas Niujorke

Debiutinį sezoną Niujorke M. Kuzminskas sužaidė 68 rungtynes, iš kurių 5 pradėjo starto penkete.

Gaudamas pasireikšti vid. po 15 minučių, puolėjas pelnydavo 6,3 taško atkovodavo 1,9 kamuolio ir atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

Į „San Antonio Spurs“ ir „Chicago Bulls“ komandų krepšį jis buvo įmetęs po 19 taškų – tai asmeninis M. Kuzminsko rezultatyvumo rekordas.

Beje, kai rungtynes pradėdavo starto penkete, M. Kuzminskas per 30 minučių rinkdavo vid. po 14 taškų, 4,2 atkovoto kamuolio ir po 2 rezultatyvius perdavimus.