Sportas

2017.11.10 14:51

Lietuvoje pristatytas 2018 m. pasaulio futbolo čempionato kamuolys „Telstar 18“

LRT.lt2017.11.10 14:51

Šiomis dienomis visame pasaulyje pristatomas naujasis 2018 m. pasaulio futbolo čempionato (FIFA World Cup), vyksiančio Rusijoje, kamuolys – adidas „Telstar 18“. Iškart po to, kai jį išvydo pasaulis, oficialus kamuolio pristatymas penktadienį įvyko ir Lietuvoje.

Kaip teigiama pranešime spaudai, renginį vedė profesionalus sporto komentatorius Paulius Jakelis ir futbolo entuziastas Paulius Ambrazevičius. Į naujojo kamuolio pristatymą susirinko daug futbolo aistruolių ir žinomų veidų, kurie turėjo galimybę pirmieji išbandyti naujojo kamuolio galimybes.

Renginio metu buvo apžvelgta pasaulio futbolo čempionatų kamuolių istorija nuo 1970 m., kai „Adidas“ sukūrė pirmąjį oficialų čempionato kamuolį. Nuo to laiko „Adidas“ kamuoliais žaidžiama visuose pasaulio futbolo čempionatuose. Naujojo „Telstar 18“ kamuolio kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš pirmojo „Telstar“ kamuolio varianto, kuriuo buvo žaidžiama 1970 m. Meksikoje.

Renginio svečiai galėjo pirmieji iš arti įvertinti naujojo kamuolio dizainą, kuriame susijungia praeitis ir ateitis. Originalus „Telstar“ pavadinimas kilo iš to, kad jis buvo traktuojamas kaip „Star of television“ (televizijos žvaigždė). Pirmasis kamuolys buvo dekoruotas juodos spalvos elementais, o jo raštas sukurtas taip, kad išsiskirtų tuometiniame nespalvotame televizoriaus ekrane. Šie dizaino sprendimai visiems laikams pakeitė FIFA pasaulio futbolo čempionato kamuolių dizainą.

Organizatorių nuotr.

„Telstar 18“ – šiuolaikiška pirmojo „Telstar“ interpretacija

„Telstar 18“ – atnaujinta klasikinio „Telstar“ versija su visiškai nauju kamuolio elementų dizainu ir naujausių technologijų integracija. Naujasis kamuolys turi visiškai naują korpusą, kuris išlaiko geriausias Brazuca, oficialaus 2014 m. pasaulio futbolo čempionato kamuolio, savybes, o jame įdiegtos technologijos padės žaidėjams pasiekti geriausių rezultatų.

Palyginti su ankstesnių oficialių čempionatų kamuoliais, pažangus ir visiškai naujas kamuolio elementų dizainas pasižymi metališka spauda ir grafiniu tekstūros efektu, užtikrinančiu patvarumą ir ilgaamžiškumą tiek stadione, tiek gatvėje. Ypatingas dėmesys skirtas kamuolio tvarumui – „Telstar 18“ gamyboje buvo naudotos perdirbtos medžiagos.

Siekiant, kad kamuolys tenkintų geriausių pasaulio futbolininkų poreikius, jis buvo intensyviai bandomas. Kamuolį testavo nacionalinių Argentinos, Kolumbijos, Meksikos futbolo komandų ir „Manchester United“, „Juventus“, „Real Madrid“ ir „Ajax“ klubų žaidėjai.

Organizatorių nuotr.

Novatoriškiausias futbolo kamuolys per visą čempionatų istoriją

Šis kamuolys turi įmontuotą inovatyvų NFC lustą, kuris suteikia skaitmeninės sąveikos su vartotoju galimybę. Tai pirmas kartas istorijoje, kai šis lustas yra panaudotas oficialiam futbolo čempionato kamuoliui – taip „Telstar 18“ tampa pačiu inovatyviausiu iš visų iki šiol buvusių Pasaulio taurės kamuolių.

Lustas leidžia vartotojams sąveikauti su kamuoliu, naudojantis savo išmaniuoju telefonu. Prisijungimo metu kiekvienam kamuoliui sugeneruojamas unikalus identifikatorius, suteikiantis naudotojui prieigą prie išskirtinio turinio ir informacijos. Prisijungus ne tik parodomi personalizuoti ir su vietos informacija susieti konkretūs kiekvieno kamuolio duomenys, bet ir suteikiama prieiga prie iššūkių, kurie kamuolio savininkui padės patobulinti įgūdžius ruošiantis Pasaulio taurei.

„Pirmasis „Telstar“ kamuolys buvo vienas įsimintiniausių per visą futbolo istoriją. Jis visiems laikams pakeitė kamuolio dizaino sampratą, todėl projektuoti šiuolaikišką „Telstar 18“, kartu liekant ištikimiems originaliam modeliui, mums buvo išties jaudinantis iššūkis. Nauja kamuolio dangos struktūra ir integruotas NFC lustas pakėlė futbolo kamuolių inovacijas ir dizainą į naują lygį, suteikdami tiek futbolo mėgėjams, tiek profesionaliems žaidėjams visiškai naują patirtį“, – sakė „Adidas“ Futbolo įrangos produktų kategorijos direktorius Rolandas Rommleras.

FIFA pasaulio futbolo čempionatas vyks 2018 metų birželio 14 – liepos 15 d. Rusijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.