Naujienų srautas

Sportas2017.11.08 16:03

Iš Italijos – nemaloni M. Kalniečio žinia Lietuvos rinktinei

Mantas Kalnietis ir Artūras Gudaitis Milane kalbasi ne tik apie „Olimpia“ reikalus. Du Lietuvos rinktinės nariai kartą susėdo pasitarti ir dėl nacionalinės komandos. Bet gerų žinių prieš pirmąjį FIBA langą lapkričio pabaigoje kapitonas Lietuvai perduoti negali.

Panašu, kad matysime Lietuvos rinktinę be jos kapitono ir geriausiai Eurolygoje atrodančio lietuvio.

Išanalizavę Milano komandos tvarkaraštį, M. Kalnietis ir A. Gudaitis ketino prisijungti prie rinktinės bent antrosioms 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Lenkija lapkričio 26-ąją.

Pirmąjį susitikimą lapkričio 24-ąją Kosove jie vienaip ar kitaip būtų praleidę, nes Eurolygos tvarkaraštyje lapkričio 23-ąją numatytos „Olimpia“ rungtynės su Pirėjo „Olympiakos“.

Bet iki dvikovos Klaipėdoje lietuviai būtų turėję dvi laisvas dienas.

„Aš labai norėčiau, – 24sek Milane tikino A. Gudaitis. – 24-ąją tikrai negalėsime žaisti, bet dėl 26-osios dar nėra aišku. Reikia dar kartą kalbėtis su „Olimpia“ vadovybe.

Kiek suprantu, jie nenorėtų mūsų išleisti, bet mes bandysime. Nenoriu kažko prižadėti, bet bandysime sužaisti su Lenkija.

Tačiau čia reikia kalbėti ir su treneriu Adomaičiu. Juk jis ruoš su komandą savaitę. O mums atvažiuoti dviem dienoms... Tai gali išbalansuoti komandą. Asmeniškai, norėčiau, bet prižadėti negaliu.

Pirminis klubo pasakymas, kad neišleis.“

Bet visai kitaip kalba M. Kalnietis. „Nesąmoninga“ naują FIBA sistemą pavadinęs ilgametis nacionalinės komandos atakų organizatorius pyksta, kad neturi pasirinkimo.

„Kalbėjome su Artūru. Kadangi savaitgalį nėra Italijos čempionato mačo, mes pakalbėjome, kad būtų nieko bent vienas rungtynes rinktinėje sužaisti. Bet nenoriu plėstis. Deja, išėjo taip, kad pirmame lange tikrai nedalyvausime.

Nesąmoninga, kai negali atstovauti savo šaliai“, – nusivylimo neslėpė M. Kalnietis.

D. Adomaitis antradienį paskelbė 15-os kandidatų sąrašą, kuriame nėra Eurolygos krepšininkų. Tiesa, jeigu FIBA ir Eurolygos kare bus rastas kompromisas, tas sąrašas gali keistis.

Treneris vylėsi, kad bent antrosiose rungtynėse galės susirinkti didžioji dalis geriausių šalies krepšininkų. Bet daug vilčių teikęs Milano duetas, atrodo, atkrenta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi