Sportas

2017.11.08 12:53

Retą privilegiją turėsiantis Š. Jasikevičius Milano lietuviams negailėjo pagyrų

DELFI.lt 2017.11.08 12:53

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio rytą išskrido į Milaną, kur jau ketvirtadienį laukia dvikova su Manto Kalniečio ir Artūro Gudaičio atstovaujama „AX Armani“ ekipa. Išvykdamas „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius akcentavo labai galingą Italijos komandos priekinę liniją bei pasidžiaugė, jog visi žaidėjai komandoje yra sveiki.

„Milano komanda labai talentinga. Visas žaidimas laikosi ant gynėjų, o ko nesumeta jie – susirenka priekinė linija. Tai ekipa, kuri turi didžiulį potencialą, tačiau matosi, kad ir jiems dar trūksta laiko, nes tai nauja komanda su nauju treneriu. Kaip ir mes jie turėjo sunkų kalendorių, todėl varžybos bus labai svarbios abiem komandoms“, – kalbėjo kauniečių treneris.

„AX Armani Exchange Olimpia“ pagal gynybinius rezultatus Eurolygoje yra viena prasčiausių komandų.

„Nereikėtų šnekėti apie gynybą, nes ir mes šioje vietoje neblizgame. Kaip ir visada važiuojant į išvykos rungtynes reikia sumažinti tuos skaičius, o tai pavyko padaryti tik vieną kartą žaidžiant Barselonoje. Norint laimėti išvykoje maksimaliai galima praleisti 75-80 taškų“, – teigė strategas.

Milano komandoje pasikeitė didelė dalis žaidėjų bei vyriausiasis treneris, todėl pasak Š. Jasikevičiaus tai visiškai skirtingą žaidimo braižą propaguojanti komanda.

„Tai visai nauja komanda. Praėjusį sezoną buvo žaidžiama daugiau per priekinę liniją, kamuoliais „maitinamas“ Miroslavas Raduljica, tačiau dabar viską valdo Andrew Goudelockas ir Jordanas Theodore'as. Nuo suoliuko kyla Davis Bertanis, Mantas Kalnietis, kurie bando kurti žaidimą, žaisti du prieš du su A. Gudaičiu ir Kalebui Tarchewski“, – įžvalgomis dalijosi žalgiriečių vairininkas.

M. Kalnietis Eurolygoje rungtyniauja po kiek daugiau nei 16 minučių ir per tą laiką renka po 6,8 taško bei atlieka 2,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Kalbėdamas apie M. Kalniečio vaidmenį komandoje, Š. Jasikevičius sakė, kad Lietuvos rinktinės įžaidėjas yra vis dar svarbus Milano ekipos ginklas.

„Dabar jis kyla nuo suoliuko, įneša daug energijos ir taip pat žaidžia savo krepšinį – daug pick and roll situacijų. Jis turi daug patirties, jau ilgai rungtyniauja Eurolygoje, todėl į žaidimą įneša ramybės ir aišku jo rolė yra svarbi“, – pabrėžė 41-erių specialistas.

A. Gudaitis šį sezoną per Eurolygos rungtynes aikštėje vidutiniškai praleidžia beveik po 20 minučių, per kurias pelno po 12,2 taško ir atkovoja po 5,8 kamuolio bei yra naudingiausias „Armani“ žaidėjas, tačiau pasak Š. Jasikevičiaus tai nėra pagrindinis italų ginklas.

„Ne tik Gudaitis bet ir K. Tarchewski žino savo rolę komandoje, daug dirba kovodami dėl kamuolių, gindamiesi. Tai aukšti ir atletiški centrai, tačiau daug dėmesio yra skiriama gynėjams, todėl natūralu, kad aukštaūgiai susikuria progas sau. Specialiai nesiruošiame saugoti nuo jų centrų, nes visgi, kaip ir visos kitos komandos, didesnį dėmesį skirsime galinei Milano žaidėjų linijai“, – vertino Šaras.

Šiai dienai, anot trenerio, visi komandos žaidėjai yra sveiki ir pasiruošę žaisti. Tokią privilegiją Š. Jasikevičius šiame sezone turės vos pirmą kartą.

„Žalgiris“ per 5 turus Eurolygoje yra iškovojęs 2 pergales, kai tuo metu madų sostinės komanda savo sąskaitoje turi vos vieną pergalę, todėl artėjanti dvikova Milano ekipai yra ypatingai svarbi. Rungtynių pradžia ketvirtadienį 21.45 val.