Sportas

2017.11.08 10:15

40-ies metų gimtadienį „Energija“ paminėjo su D. Kasparaičiu ir pergale prieš „Kaunas Hockey“

LRT.lt2017.11.08 10:15

 45-erių metų legendinis Lietuvos ledo ritulininkas Darius Kasparaitis pirmą kartą karjeroje apsivilko gimtojo miesto Elektrėnų „Enegija“ klubo marškinėlius, o 40-ies metų gimtadienį šventusi „Energija“ 8:1 (3:0, 1:1, 4:0) nugalėjo pirmą pralaimėjimą šiame sezone patyrusius „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkus, skelbiama klubo pranešime žiniasklaidai.

Pasižiūrėti neeilinių Lietuvos čempionato rungtynių atvyko ir dar vienas elektrėnietis Dainius Zubrus, kurį ledo rūmuose susirinkę sirgaliai pasitiko griausmingomis ovacijomis.

Pirmojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo – Danielius Nomanovas (00:29, rez. perd. Rolandas Aliukonis) jau pirmoje atakoje įgrūdo ritulį į varžovų vartus ir pakėlė ant kojų sirgalius.

Vos po penkių minučių elektrėniečiai vėl galėjo džiaugtis. Artūras Katulis (5:37, rez. perd. Deividas Kazlauskas) puikiu smūgiu nuginklavo „Kaunas Hockey“ vartininką Luką Jakšį bei padvigubino persvarą.

Kėliniui persiritus į antrą pusę Laisvydas Kudrevičius (14:05, rez. perd. Aurimas Gaidauskas) išnaudojo kiekybinę persvarą ir padidino šeimininkų pranašumą iki trijų – 3:0.

Antrojo kėlinio pradžioje situacija nesikeitė ir „Energija“ toliau kontroliavo rungtynes. 27-ą susitikimo minutę pasižymėjo Mantas Marcinkevičius (26:58, rez. perd. Dovydas Kulevičius), po kurio įvarčio „Energija“ jau pirmavo 4:0.

Kėlinio viduryje už laiko vilkinimą dviem baudos minutėmis buvo nubaustas D.Kasparaitis, o „Kaunas Hockey“ žaidėjas Petras Nausėda (34:57, rez. perd. Dmitrijus Propopenkovas ir Artiomas Suminas) išnaudojo kiekybinę persvarą bei pradžiugino gausiai Elektrėnuose susirinkusius „Kaunas Hockey“ sirgalius (1:4).

Paskutinis rungtynių trečdalis prasidėjo D. Kazlausko pražanga, tačiau kauniečiai ne tik nepasižymėjo daugumoje, bet dar ir praleido įvartį, turėdami kiekybinę persvarą. D. Nomanovas (42:36, rez. perd. A. Katulis ir R. Aliukonis) pasižymėjo dubliu ir dar labiau priartino šeimininkus prie pergalės.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos pirmąjį rezultatyvumo tašką įsirašė ir D. Kasparaitis. Jis kartu su D. Kulevičiumi rezultatyviais perdavimais prisidėjo prie A. Gaidausko (53:42) įvarčio.

Likus žaisti lygiai 2 min. tas pats A. Gaidauskas (58:00, rez. perd. R.  Bazys ir M. Marcinkevičius) įmušė antrąjį savo įvartį, o vos po 40 sek. jis atliko rezultatyvų perdavimą Karoliui Krasilnikovui (58:40), pelniusiam paskutinį rungtynių įvartį.

Visas rungtynes „Energijos“ vartus gynė Aleksėjus Brišas, kuris atrėmė 19 iš 20 varžovų metimų, tuo tarpu „Kaunas Hockey“ vartus gynęs L. Jakšys atrėmė 36 iš 44 metimų.

„Energija“ šiose rungtynėse užsidirbo 10 baudos minučių, tuo tarpu „Kaunas Hockey“ – 22.

Artimiausias rungtynes „Energija“ žais Baltarusijos aukščiausioje lygoje lapkričio 14 ir 15 dienomis su „BFSO Dinamo“ ledo ritulininkais, o „Kaunas Hockey“ lapkričio 16-ą dieną Vilniuje susitiks su vietos „Hockey Punks“.

Lietuvos čempionate „Energija“ išliko nepralaimėjusi ir su 15 taškų yra vienvaldė lyderė, tuo tarpu „Kaunas Hockey“ komandai tai buvo pirmasis pralaimėjimas per šešerias rungtynes. Kauniečiai su 15 taškų užima antrą poziciją.