Sportas

2017.11.08 07:00

R. Kurtinaitis: taškų skirtumas mums gali būti labai svarbus

ELTA 2017.11.08 07:00

Po antrosios pergalės Europos krepšinio taurės (EuroCup) turnyre Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis džiaugėsi, kad pavyko iškovoti pergalę solidžiu taškų skirtumu, kuris gali būti labai svarbus pirmojo etapo pabaigoje.

Vilniaus klubas antradienį namuose 92:76 nugalėjo Limožo CSP (Prancūzija) ekipą.

„Tai labai svarbi pergalė ir ypač gerai, kad pavyko laimėti nemažu taškų skirtumu. Džiaugiuosi vyrų užsivedimu ir pademonstruotu žaidimu. Komandos žaidime atsirado vaizdas. Žinome, ką turime padaryti, atsiranda komandos veidas. Ypač džiaugiuosi vyrų pasiaukojimu ir atsidavimu. Visi žaidėjai atliko savo darbą“, – spaudos konferencijoje sakė R. Kurtinaitis.

Antradienį Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis paskelbė nacionalinės komandos kandidatų, kurie ruošis pasaulio čempionato atrankos rungtynėms, sąrašą. Sąraše yra vienintelis Vilniaus klubo žaidėjas – Rokas Giedraitis.

„Nežinau, kiek žaidėjų iš mūsų komandos turėjo būti pakviesta, bet dėl Roko tai yra gerai. Džiaugiuosi, kad jis šiemet patobulėjo. Turi snaiperio savybes, todėl stengiamės paskutines atakas rengti per jį. Šiandien jis sužaidė puikiai. Žinoma, per tą dviejų savaičių pertrauką jis būtų mums naudingas, todėl klubui tai nėra naudinga“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.

Žiniasklaidoje jau kalbama, kad „Lietuvos rytas“ siekia atsikratyti dviem Carteriais – Marcu ir Robertu. M. Carteris antradienį nežaidė, o R. Carteris rungtyniavo 10 min. Dėl pastarojo žaidėjo vilniečių treneris dar turi nemažai vilčių.

„Robertui duodame šansą, nes jam reikia suteikti poilsio kitiems žaidėjams. Privalau jam rasti laiko, bet reikia, kad jis būtų naudingas. Puolime jis yra labai gabus, bet gynyboje neblizga. Visgi šiandien jis sužaidė neblogai, blokavo metimą. Jam dar reikia daug ką išmokti, bet dirbsime su juo. Puolime jis turi daug potencialo, tačiau trūksta atsakingumo. Džiaugiuosi, kad į rikiuotę grįžęs Martynas Echodas mums labai padėjo“, – pabrėžė „Lietuvos ryto“ treneris.

Dvi pergales per penkis mačus iškovojęs Vilniaus klubas laikosi grupės lentelės viduryje. Pasak R. Kurtinaičio, pirmajame rate buvo tikėtasi daugiau pergalių namuose.

„Tikėjomės namuose nugalėti Bilbao ekipą, galėjome laimėti ir prieš stiprią Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) ekipą. Trūko namų pergalių, bet išvykoje nugalėjome „Partizan“, buvome netoli pergalės prieš Berlyno „Alba“. Dar liko rungtynių namuose, todėl mūsų situacija nėra prasta“, – kalbėjo treneris.

„Lietuvos rytą“ Vilniaus „Siemens“ arenoje palaikė daugiau nei 5500 žiūrovų.

„Labai džiaugiamės sirgalių palaikymu. Net po pralaimėjimų Lietuvos čempionate mes fanų nepraradome, todėl noriu jiems padėkoti. „Siemense“ tikrai jaučiamės kaip namuose“, – teigė R. Kurtinaitis.

Kitas rungtynes „Lietuvos rytas“ žais lapkričio 15 dieną išvykoje su Bilbao „Retabet Basket“ (Ispanija) ekipa, kuriai pirmajame rate pralaimėjo 83:93.

„Prieš mačą su Bilbao ekipa žaidėme su „Žalgiriu“ ir tai buvo pirmosios rungtynės Europos taurėje. Turime geriau žaisti gynyboje, bet jie taip pat neblizga su gynyba. Turime išnaudoti savo puolimą ir esame pajėgūs jiems atsirevanšuoti“, – pridūrė R. Kurtinaitis.