Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Bėgikas amputuotomis kojomis dalyvaus Londono Olimpiadoje

LRT.lt 2015.02.12 21:38

Oscaras Pistoriusas taps pirmuoju bėgiku amputuotomis kojomis, kuris dalyvaus olimpinėse žaidynėse. Sportininkas Pietų Afrikos Respublikai atstovaus estafetėje 4 po 400 metrų.

Oscaras Pistoriusas taps pirmuoju bėgiku amputuotomis kojomis, kuris dalyvaus olimpinėse žaidynėse. Sportininkas Pietų Afrikos Respublikai atstovaus estafetėje 4 po 400 metrų.

O. Pistoriusas pateko į komandą net ir po to, kai neįveikė individualios 400 metrų rungties normatyvo. 25 metų sportininkas turėjo su kartus įvykdyti A normatyvą, tačiau tai jam pavyko padaryti tik kartą.

„Ši diena yra viena laimingiausių mano gyvenime! Londone dalyvausiu ir olimpinėse, ir parolimpinėse žaidynėse“, – mikrotinklaraštyje „Twitter“ paskelbė O. Pistoriusas.

„Ačiū visiems, kurie mane pavertė tokiu sportininku, koks esu! Dievui, šeimai ir draugams, varžovams ir rėmėjams! Jūs visi prisidėjote!“ – pridūrė jis.

O. Pistoriusas dalyvavo 400 metrų bėgimo rungtyje praėjusiais metais Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio čempionate, tačiau pasiekė tik pusfinalius.

Jis dalyvavo ir estafetėje, tačiau po preliminarių bėgimų finale buvo pakeistas. Šioje rungtyje PAR iškovojo sidabrą.

O. Pistoriusas vadinamas „Bėgančiu skustuvo ašmenimis“, mat bėgdamas jis naudoja prostetines iš anglies pluošto pagamintas galūnes.

Su sveikais lengvaatlečiais jam leista varžytis 2008 metais, kai Tarptautinės lengvosios atletikos sprendimą, jog jo galūnės jam suteikia pranašumą, buvo atmestas Sporto arbitražo teisme.

„Kaip sakiau daugybę kartų prieš tai, mes pakeleivių į Londoną neimame. Visi atitiko atrankos kriterijus yra tikra olimpinių žaidinių medžiaga“, – teigė PAR sporto konfederacijos ir Olimpinio komiteto prezidentas Gideonas Samas.

O. Pistoriusas taip pat varžysis parolimpinėse žaidynėse 100, 200, 400 ir 4x100 estafetės rungtyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi