Naujienų srautas

Sportas2017.11.07 10:05

„Paradise Papers“: L. Hamiltonas nesumokėjo 3,7 mln. eurų mokesčių

DELFI.lt 2017.11.07 10:05

Neseniai viešumoje pasirodžius „Paradise Papers“ dokumentams paaiškėjo, kad daugelis turtingųjų vengė mokėti mokesčius. Vienas iš jų – neseniai ketvirtąjį F-1 titulą užsitikrinęs „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas.

Pradėjęs karjerą „Formulėje-1“, britas iš Didžiosios Britanijos persikėlė gyventi į Šveicariją ir Monaką. Sportininkas 2013 m. už 16,5 mln. svarų sterlingų įvairioms kelionėms įsigijo privatų keleivinį reaktyvinį lėktuvą „Bombardier CL605 Challenger“. „Paradise papers“ dokumentuose nurodoma, jog pasinaudojęs keliomis kompanijomis, „Stealth Aviation Limited“, „Stealth Limited“ ir BRV, britas vengė sumokėti 3,27 mln. svarų sterlingų (3,7 mln. eurų) mokesčių.

Bet kuriam privačiam reaktyviniam lėktuvui, kuris įsigyjamas už Europos Sąjungos ribų, yra taikomas 20 proc. PVM mokestis. Kitoks įstatymas yra taikomas tuo atveju, jei lėktuvas naudojamas tik verslo skrydžiams. Bet dokumentai atskleidžia, kad nemaža dalis L. Hamiltono skrydžių nėra susiję su darbu. O nuotraukos socialiniame tinkle „Instagram“ patvirtina, jog britas privatų lėktuvą dažnai naudoja atostogų metu.

Šiemet L. Hamiltonas buvo paskelbtas turtingiausiu Didžiosios Britanijos sportininku. Brito turtas įvertintas 131 mln. svarų sterlingų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi